Liga Europejska: Jagiellonia odpadła w I rundzie

piłka nożna / Pawłodar 2011-07-07 19:54:00

Jagiellonia Białystok przegrała 0:2 (0:2) z kazachskim Irtyszem Pawłodar i już po I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy pożegnała się z pucharami. Polscy piłkarze, mimo kilku dobrych okazji, nie potrafili skutecznie przeciwstawić się dobrze zorganizowanym rywalom. Tydzień temu w pierwszym meczu Jagiellonia wygrała 1:0.

Kazachowie od początku meczu starali się prostymi środkami przedostać pod bramkę Jagiellonii. Najpierw po wrzutce w pole karne nad poprzeczką główkował Gleb Malcew, a potem ten sam zawodnik pogubił się w szesnastce z piłką przy nodze. W 22. minucie Maycon wpadł w pole karne, lecz w sytuacji sam na sam z Antonem Cyrinem strzelił wprost w niego. Chwilę później dobrą interwencją w obronie popisał się Aleksiej Danajew, ofiarnie blokując uderzenie z kilku metrów Tomasza Kupisza. Odpowiedź gospodarzy mogła być bardzo efektowna. Aleksandr Kuczma bardzo mocno kopnął futbolówkę z około 30 metrów z rzutu wolnego i Grzegorz Sandomierski z największym trudem odbił ją na rzut rożny. Irtysz straty z pierwszego meczu odrobił w 37. minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Siergieja Iwanowa piłkę tyłem głowy musnął Predrag Govedarica i niepilnowany Mamoutou Coulibaly z najbliższej odległości wepchnął ją do siatki. To jednak nie był koniec strzeleckich popisów gospodarzy w pierwszej części gry. Tuż przed przerwą Malcew z 20 metrów zaskoczył Sandomierskiego.

Sporo kłopotów na początku drugiej połowy sprawiła bramkarzowi Irtysza próba dośrodkowania Dawida Plizgi. Ostatecznie Cyrin naciskany przez Tomasza Frankowskiego na raty złapał piłkę. Po drugiej stronie boiska najaktywniejszy w szeregach Kazachów Malcew technicznie przymierzył w róg bramki Sandomierskiego, ale ten końcami palców zdołał obronić strzał. W 69. minucie zza pola karnego uderzył El Mehdi Sidqy, ale Cyrin z drobnymi kłopotami złapał futbolówkę. Przed jeszcze lepszą szansą stanął chwilę później Plizga, który po podaniu Tomasza Kupisza na nieszczęście białostoczan z pięciu metrów kopnął nad poprzeczką. Dziesięć minut przed końcem meczu Cyrin minął się z piłką w polu karnym, lecz nie mający dziś dobrego dnia Plizga ponownie zmarnował dobrą okazję. Pomocnik białostoczan złapał się także za głowę, gdy z kilku metrów jego uderzenie instynktownie obronił Cyrin.

Irtysz Pawłodar - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
Mamoutou Coulibaly 37', Gleb Malcew 43'.

Irtysz: 30. Anton Cyrin - 5. Aleksandr Kuczma, 8. Mamoutou Coulibaly, 3. Władisław Czernyszow, 4. Aleksiej Danajew - 22. Eduard Siergijenko, 11. Siergiej Iwanow, 55. Predrag Govedarica, 19. Georgi Daskałow (79, 37. Milan Nikolić), 12. Konstantin Zariecznyj (90, 20. Fiodor Siminidi) - 10. Gleb Malcew (62, 9. Murat Tleszew).

Jagiellonia: 12. Grzegorz Sandomierski - 19. Grzegorz Bartczak (56, 14. El Mehdi Sidqy), 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz, 11. Hermes (46, 10. Marcin Burkhardt), 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga, 31. Ermin Seratlić - 20. Maycon (46, 21. Tomasz Frankowski).

Żółte kartki: Kuczma - Seratlić.

Sędzia: Alain Bieri (Szwajcaria).

W II rundzie eliminacyjnej Irtysz zagra z Metalurgi Rustawi.

źródło: 90minut.pl