Awans nie dla Ślepska

siatkówka / Augustów 2008-04-11 09:44:53

W piątym, decydującym o awansie, meczu play off  drugiej ligi Ślepsk Augustów przegrał w Ostrołęce 1:3. Tym samym nie dojdzie do derbów Podlasia w finałowej walce o serię B I ligi.

Przy zapełnionych trybunach siatkarze stworzyli świetne widowisko, pierwszy set lepiej rozpoczęli zawodnicy gości, szybko zyskali 4 punkty przewagi i przez większą część partii utrzymywała się  różnica kilku punktów.  Gospodarzom udało się dojść Ślepsk, przy stanie 23:23. emocjonującej końcówce więcej pewności w grze zaprezentowali goście i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

W drugim secie siatkarze z Augustowa kontynuowali dobrą grę, po raz kolejny wszyli na prowadzenie 6:2 i trener Pekpolu zmuszony był wziąć czas. Przerwa w grze poskutkowała i gospodarze wzięli się do odrabiania strat.  Obraz gry odwrócił się i to Pekpol był stroną przeważającą. Gdy wydawało się, że zawodnicy z Ostrołęki pewnie wygrają seta, serię punktów zdobył Ślepsk -21:21. Jednak kolejne 4 punkty zdobyli gospodarze i wygrali seta.

Trzecia i czwarta partia padła, choć nie bez walki, łupem gospodarzy. O ile w trzecim secie o wygranej rozstrzygnęła końcówka, to ostatnia odsłona była popisem gry gospodarzy. Grający bez presji wyniku podopieczni trenera Aleksandrowicza, niepodziewanie walczyli do końca. Doświadczenie zdobyte w potyczkach z Pekpolem, na pewno zaowocuje w dalszych poczynaniach siatkarzy z Podlasia.

Zajmująca po rundzie zasadniczej drugie mejsce drużyna Pekpolu, wywalczyła awans do finału. W kolejnych spotkaniach zmierzy się z faworyzowanymi zawodnikami Pronaru Hajnówka.

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Augustów 3:1 (24:26, 25:22, 28:26, 25:17)

stan play off: 3:2 i  awans Pekpolu Ostrołęka

Pekpol: Zalewski D., Starzewski, Polechoński, Iwanowicz, Zalewski M., Główczyński, Kaniowski (libero) oraz Kania, Pędzich
Ślepsk: Netter, Malczewski, Korpak, Szlejter, Babińczuk, Rudziewicz, Aleksandrowicz (libero) oraz Roszkowski, Gołębski, Augustynowicz