Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok głupio traci punkty

piłka nożna / Białystok 2011-08-02 17:00:24

Na inaugurację T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2. Podopieczni Czesława Michniewicza prowadzili 2:0 po golach Frankowskiego, ale w końcówce spotkania pozwolili sobie zaaplikować dwie bramki.

Już w 6. minucie spotkania „Żółto-czerwoni” objęli prowadzenie. Zajac sfaulował w polu karnym Kupisza, a jedenastkę pewnie wykorzystał Frankowski. Chwilę później po dośrodkowaniu Plizgi z rzutu rożnego Mido był blisko zdobycia drugiej bramki, ale piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. W odpowiedzi Sokołowski zacentrował z prawego skrzydła w pole karne, a Rogalski minimalnie chybił.

Kolejną groźną akcję Podbeskidzie przeprowadziło w 25. minucie. Mocny strzał Demjana przed siebie odbił Sandomierski, a potężna dobitka Rogalskiego trafiła w Bartczaka i wyleciała poza plac gry. 120 sekund później Kupisz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy, a poprawka Grzyba również nie wylądowała w siatce.

Gdy wydawało się, że obie ekipy zejdą do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Jagiellonii, fatalny błąd popełnił Zajac. Golkiper „Górali” wypuścił z rąk mokrą piłkę po dośrodkowaniu Hermesa, ta wpadła wprost pod nogi Grzyba, który wyłożył ją na pustą bramkę Frankowskiemu, a ten bez problemów skierował ją do sieci.

Początek drugiej połowy spotkania należał do gospodarzy, jednak goście z Białegostoku umiejętnie się bronili, ograniczając się jedynie do wyprowadzania kontrataków. Grę dodatkowo utrudniała piłkarzom mocno nasiąknięta wodą murawa, w której momentami zatrzymywała się futbolówka.

Niewiele brakowało, a w 71. minucie mielibyśmy powtórkę kiksa Boruca z Belfastu. Przy próbie wybicia zagranej do tyłu piłki, ta przemknęła pod nogą Zajaca, ale na jego szczęście futbolówka nie była zagrana w światło bramki i wyszła na rzut rożny.

W końcówce spotkania byliśmy świadkami prawdziwego dramatu. Pewnie zmierzająca po zwycięstwo „Jaga” pozwoliła sobie wydrzeć z rąk trzy punkty. W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę kontaktową zdobył Demjan, zaś minutę przed upływem regulaminowego czasu gry Cionek powalił w polu karnym Demjana, a Cieśliński doprowadził z jedenastu metrów do remisu. W doliczonym czasie gry Podbeskidzie mogło jeszcze przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok 2:2 (0:2)
Demjan 83’, Cieśliński 89’ – Frankowski 6’, 43’.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Cienciała, Konieczny, Dančík, Osiński – Sokołowski, Metelka (85’ Ziajka), Kołodziej (63’ Cieśliński), Rogalski – Malinowski (63’ Patejuk), Demjan.

Jagiellonia Białystok: Sandomierski – Bartczak, Skerla, Cionek, El Mehdi – Kupisz, Hermes, Grzyb, Seratlic (46’ Makuszewski) – Plizga (65’ Burkhardt) – Frankowski.