Sparing: Olimpia Zambrów - Młoda Jagiellonia 0:2 (0:0)

piłka nożna / Zambrów 2011-08-06 16:23:52

W ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją rozgrywek III ligi Olimpia Zambrów przegrała u siebie z Młodą Jagiellonią 0:2 (0:0).

W 11. minucie niecelnie z powietrza na bramkę Jagiellonii uderzał Mariusz Baranowski. Ten sam zawodnik podjął próbę zaskoczenia Krzysztofa Barana pięć minut później, jednak z uderzeniem sprzed pola karnego poradził sobie golkiper gości. Kolejną próbę zambrowianie podjęli w 43. minucie, gdy jeden z zawodników Olimpii uderzył techniczne tuż nad bramką.

Druga połowa mogła rozpocząć się dla Olimpii znakomicie. Dwie minuty po wznowieniu gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomasz Jaworowski, który niestety nie zdołał umieścić futbolówki w bramce rywali. W 48. minucie niecelnie na bramkę Jagiellonii uderzył Łukasz Grzybowski. W odpowiedzi białostoczanie stworzyli bardzo groźną okazję do zdobycia bramki. Po niespełna minucie w kierunku bramki Olimpii główkował jeden z rywali, jednak świetną w tej sytuacji interwencja popisał się Mateusz Konopka. W 50. minucie Michał Kuczałek wypuścił Tomasza Jaworowskiego, który zgrał piłkę w środek pola karnego. Futbolówkę przejął Damian Zubowski, który dwukrotnie próbował pokonać bramkarza, jednak ten w obu przypadkach skutecznie interweniował.

Dziesięć minut później świetną okazję stworzyli sobie podopieczni Wojciecha Kobeszko. Po szybkiej akcji technicznie nad wychodzącym bramkarzem Olimpii uderzył Marko Ćetković, ale futbolówka nie zmierzała w światło pustej bramki. W akcji z 63. minuty w roli głównej wystąpił ponownie Marko Ćetković, który po dynamicznej akcji lewą stroną wszedł w pole karne i uderzeniem w długi róg dał prowadzenie Jagiellonii. Dwie minuty później piłkę po dośrodkowaniu musnął głową Grzegorz Jóźwiak, a następnie przyjął Mateusz Butkiewicz. "Buda" przełożył piłkę na drugą nogę, a uderzoną przez niego piłkę nad poprzeczką przeniósł Baran.

W 72. minucie strzał jednego z piłkarzy Jagiellonii musnął rękami Konopka, jednak dobitka okazała się skuteczna. Na szczęście dla zambrowian bramka padła ze spalonego i nie została uznana przez arbitra. W 80. minucie błąd, który poskutkował utratą bramki popełnił Mateusz Konopka do spółki z Damianek Królem. Golkiper Olimpii będąc pod presją rywala niezbyt pewnie podawał piłkę do kolegi z drużyny, który zagrał ją w kierunku... piłkarza Jagiellonii znajdującego się na skraju pola karnego. Błąd defensywy bezlitośnie wykorzystał Karol Mackiewicz, który uderzeniem w środek bramki ustalił wynik spotkania na 2:0 na korzyść gości. W 90. minucie Butkiewicz wyłożył jeszcze piłkę Zubowskiego, ale z jego uderzeniem problemów nie miał bramkarz Młodej Jagiellonii.

Rozgrywki III ligi w sezonie 2011/12 Olimpia Zambrów zainauguruje przed własną publicznością spotkaniem z Concordią Elbląg. Mecz odbędzie się w sobotę (13 sierpnia) o godzinie 16:00.

Olimpia Zambrów - Młoda Jagiellonia 0:2 (0:0)
Marko Ćetković 63', Karol Mackiewicz 80'.

Olimpia: Ł. Szczepanik (46' Konopka) - Olszewski (60' Sawicki), Jóźwiak, Piłatowski (46' Król), R. Szczepanik - Butkiewicz (46' Jaworowski), Zalewski (46' M. Kuczałek), Grzybowski, Bujnowski (46' Trzaska) - Baranowski (71' Butkiewicz), Dzierzgowski (46' Zubowski).

Jagiellonia: Baran - Butkiewicz (72' Laskowski), Soczyński (71' Szóstko), Józefiak (83' Domżalski), Straus (65' Gogol) - Arłukowicz (71' Kosiński), Grudziński (53' Murawski), Kądzior (71' Malinowski), Ćetković (75' Drażba) - Jastrzębski (46' Mackiewicz), Maycon (46' Zapolnik).