Sebastian Małkowski: Jagiellonia była skuteczniejsza

piłka nożna / Białystok 2011-08-07 01:31:34

Bramkarz Lechii Gdańsk, Sebastian Małkowski, meczu w Białymstoku nie będzie wspominał najlepiej. Nie dość, że jego drużyna przegrała mecz w samej końcówce, to jeszcze przy pierwszym straconym golu popełnił wyraźny błąd, do którego sam się przyznał.

Już w 7. minucie objęliście prowadzenie, ale nawet to nie wystarczyło, aby ugrać chociaż jeden punkt. Jak oceni Pan dzisiejszy pojedynek?

Mecz przegrany. Bardzo to boli, bo poza tym, że graliśmy bardzo dobrze, Jagiellonia stworzyła sobie może z 2-3 sytuacje i strzeliła dwie bramki. Byli bardziej skuteczniejsi. Nam tej skuteczności brakuje. W meczu z Polonią też mieliśmy więcej sytuacji od rywali. Trzeba popracować nad skutecznością i nad koncentracją w ostatnich minutach, bo tydzień temu i dzisiaj straciliśmy bramki w końcówkach. Plan był inny, ale wracamy do domu z zerem.

Ma Pan do siebie pretensje o straconą pierwszą bramkę?

Niepotrzebnie zrobiłem krok do tyłu. Gdybym stał w miejscu, to złapałbym piłkę. Miałem futbolówkę na ręku. Przede wszystkim powinienem wyjść do tego dośrodkowania, a jeżeli nie to stać w miejscu, a nie się cofać.

Drugi gol dla Jagiellonii padł za to po pięknym golu piętką Tomasza Frankowskiego…

Bić tylko brawa i nic więcej, że w takiej sytuacji udało mu się jeszcze piętką skierować piłkę do siatki. Byłem przygotowany na strzał w krótki róg. Nie spodziewałem się, że potrafi tak uderzyć. Duże brawa dla niego.