III liga: Szczęśliwe zwycięstwo Wigier

piłka nożna / Suwalki 2008-04-12 19:56:15

W dzisiejszym meczu III ligi Wigry Suwałki wygrały na własnym boisku 2:1 z Radomiakiem Radom. Zwycięską bramkę suwalcznie zdobyli w 82 min. z rzutu karnego podyktowanego za faul na Danielu Ołowniuku.

W tym momencie suwalczanie grali w 10, bowiem w 70 min. dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerowną zobaczył Rafał Trocki. Za faul, po którym arbiter podyktował „jedenastkę” drugą żółtą kartkę, a zatem czerwoną ujrzał Zbigniew Wachowicz z Radomiaka. Po karnym na boisku i na ławce gości zawrzało. Efekt – czerwona kartka w 85 min. dla trenera gości Jerzego Engela juniora, rezerwowego bramkarza Jarosława Paśnika, a dwie minuty później dla Przemysława Michalskiego (za drugą żółtą). Goscie w końcówce domagali się też rzutu karnego, po zagraniu (ich zdaniem) ręką w polu karnym przez jednego z obrońcy Wigier.

Tak padł pierwszy gol dla Wigier w meczu z Radomiakiem

Początek meczu nie zapowiadał takich, niezdrowych emocji. W 3 min., po błędzie Janusza Bucholca prowadzenie dla Radomiaka zdobył Paweł Tarnowski. Wigry próbowały odrobić straty, ale gospodarze nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala. Aż do 28 min., kiedy Rafał Trocki dograł precyzyjnie piłkę w pole karne, a zamykający akcję Białorusin Włodzimierz Pietkiewicz wepchnął ją do siatki. W 39 i 40 min. w doskonałych sytuacjach do zmiany wyniku znaleźli się Rafał Trocki i Andrzej Niewulis. Ale nic z tego nie wynikło.

W drugiej połowie suwalczanie postawili wszystko na jedną kartę. Zagrali agresywniej, ale ciągle nieskutecznie. Za to w 80 min o pechu mogli mówić goście, bowiem po strzale Daniela Barzyńskiego piłka trafiła w słupek bram kii Wigier.W końcówce więcej na boisku było fauli, pyskówki i ataków na sędziów niż gry.

Radość Włodzimierza Pietkiewicza uzasadniona, bowiem gol na 1:1 był pierwszym zodbytym przez Białorusina w barwach Wigier

Po meczu trener Engel zapowiedział, że przeciwko arbitrom on i klub wystąpią na drogę sądową.
- W przerwie sędzia powiedział mi, że w drugiej połowie podyktuje jedenastkę dla gospodarzy - mówił zdenerwowany Engel.

I podyktował. Czy miał rację ... odpowiedzieć można po szczegółowej analizie zapisu wideo, bowiem mecz ten filmowany.

Wigry – Radomiak 2:1 (1:1)

Bramki: Pietkiewicz (28), Osiecki (82. karny) – Tarnowski (3)

Sędziował: Michał Woś (Zamość)

Widzów ok. 1500, w tym 20 z Radomia

Wigry: Rafał Gikiewicz – Janusz Bucholc ż, Tomasz Bajko ż, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis, Przemysław Makarewicz, Krzysztof Osiecki, Piotr Rybkiewicz (68. Paweł Cimochowski), Rafał Trocki cz. (70. za dwie żółte), Daniel Ołowniuk (90. Adam Pomian), Władysław Pietkiewicz (72. Ivan Todorov)

Radomiak: Piotr Banasiak – Zbigniew Wachowicz cz. (81. za dwie żółte), Przemysław Michalski cz (87. za dwie żółte), Michał Lewandowski, Paweł Boryczka ż, Cezary Czpak (70. Marcin Rosłaniec), Arkadiusz Osiewicz ż (46. Marcin Trzaskalski), Piotr Wlazło, Daniel Barzyński ż, Paweł Tranowski (70. Łukasz Janik), Maciej Lepisz;

Ponadto czerwone kartki ujrzeli; 85. Jerzy Engel jr. – trener i Jarosław Paśnik – rezerwowy bramkarz.

autor: Tadeusz Moćkun