III liga: Warmia Grajewo - ósma wygrana z rzędu

piłka nożna / Grajewo 2011-10-08 18:58:40

Już nawet najstarsi kibice nie pamiętają tak świetnej serii zwycięstw w wykonaniu grajewskiej Warmii. W sobotnie popołudnie wygrali wysoko i zasłużenie z Orłem Kolno. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Strzeliński strzelając dwie bramki. 'Ten mecz pokazał, że dobrze opanowaliśmy taktykę gry. Po raz kolejny w defensywie czekaliśmy na przeciwnika i na kontry. Trochę chaosu wprowadziła kontuzja w 13 minucie Marcina Arciszewskiego i jego zejście z boiska. Ale pod koniec pierwszej połowy nasza kontra dała prowadzenie' -  powiedział po meczu grający trener grajewian Marcin Strzeliński.

Sam mecz od początku nie był pięknym i porywającym widowiskiem. Warmia zagrała mocno defensywnie, a goście chyba byli za bardzo przestraszeni grą z liderem. I to główny powód ich przegranej. W 9 minucie Warmia miała pierwszą z licznych okazji do zdobycia bramki. Jednak strzał Kamila Randzio pięknie wybija Michał Sakowicz. Niejako w rewanżu daleki strzał Daniela Grali wprost w bramkarza. W 21 minucie ładna wrzutka z rogu Marcina Strzelińskiego, ale strzał Kamila Makowskiego wybijają obrońcy. Z kolei strzał Randzi wybijają na rzut rożny. W 35 minucie błąd gości. Piłkę zdobywa Krzysztof Krukowski i zagrywa do Strzelińskiego. Ten pewnie strzela obok bramkarza.. Tuż przed gwizdkiem Paweł Zabłocki silnie strzela, ale na drodze piłki do siatki nogi obrońców gospodarzy.

Tuż po wznowieniu gry w II połowie kolejny błąd gości. Bartek Wierzbicki przejmuje piłkę, podaje do Strzelińskiego, a ten zdobywa drugiego gola. To trochę załamało piłkarzy Orła. Na ich szczęście zawodnicy gospodarzy seryjnie pudłują. W 63 minucie dwa razy goście byli blisko zdobycia bramki. Jednak strzały Macieja Soleckiego i Pawła Piesieckiego nie wpadły do siatki. Podobnie kilka minut później. Bartosz Stachelski strzela tuż obok słupka. A Warmia zmarnowała kolejną okazję w 72 minucie. Po zagraniu Strzelińskiego z wolnego głową tuż obok słupka strzela Wierzbicki. Ale parę minut później zrehabilitował on się niemal w stu procentach. W 86 minucie w polu karnym strzela Randzio, piłkę wybija bramkarz a celnie dobija właśnie Wierzbicki.

„Ten mecz wygraliśmy zasłużenie – powiedział Marcin Strzeliński. Chwała chłopcom za taktykę i wolę walki. To nasz ósmy wygrany mecz. Teraz puchar z Wissą, która wiosną wygrała u nas w lidze. Jednak wierzę w zespół”. Natomiast Ryszard Borkowski był pod wrażeniem postawy grajewskich kibiców, którzy przywitali go bardzo sympatycznie i mile. „Jednak w meczu już sentymentów nie było – powiedział po ostatnim gwizdku. Gospodarze wygrali zasłużenie. My przegraliśmy mecz już na początku. Nastawiałem odpowiednio chłopców do gry. Jednak nie wszystko wyszło, co pokazuje wynik z boiska. Jesteśmy beniaminkiem. To trochę przeszkadza w grze. Ale nabieramy doświadczenia i liczę, że będzie dobrze w kolejnych spotkaniach.”

Piłkarze Warmii zapraszają kibiców na środowy mecz pucharowy z Wissą Szczuczyn, który odbędzie się w Grajewie. Początek o godz. 15.

WJ

WARMIA GRAJEWO – ORZEŁ KOLNO 3 : 0 (1:0).
Bramki: 1 : 0 – Marcin Strzeliński (35), 2 : 0 – Marcin Strzeliński (46), 3 : 0 – Bartłomiej Wierzbicki (86).

WARMIA: Czapliński – Arciszewski (13 M. Tuzinowski (81 Baczewski), Makowski, Kowalko, Domurat, Kesler, Strzeliński, Matysiewicz, Randzio (87 Mikucki), Krukowski (70 P. Górski), Wierzbicki. Trener: Marcin Strzeliński.
ORZEŁ: Sakowicz – Solecki (66 Gryczan), Grala, Prusinowski, Zawłocki, Ossowski, Karwacki, Piesiecki, Karankiewicz, Bandaogo (46 Stachelski),Brzeziński. Trener: Ryszard Borkowski.
Żółte kartki: Gryczan (Orzeł).
Sędziowali: Paweł Graczyk jako główny oraz Tomasz Jasiuk i Dariusz Kostko (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).

89.241.238.106

od dawna pisze -grajcie swoimi zawodnikami a odzyskacie kibicow wcale nie bedzie gorzej!

• dubrowaa
    2011-10-12 00:02:34
    217.96.84.1

tylko co mają "kibice" do gadania ? mysle, ze bardziej podobało by się im oglądać siedmiu kopaczy z dabrowy niż dwóch max trzech co obecnie jest. 2 liga to za wysokie progi organizacyjne i sportowe wiec po co walic tyle kasy w kopaczy z bstoku jak to teraz jest ? lepiej dac dla swoich wiecej kasy to i lepsza gra by była, lepsze zaangażowanie itp wiadomo. jestem ciekaw co bedzie jak chlopaki z db podziekuja za gre ;) bedzie pewnie zaciąg z bstoku i innych miejscowosci, a kasa gminna bedzie szła w błoto, zreszta teraz tez idzie ;)

• SMAK,Mienso,Wendliny
    2011-10-11 22:40:44
    178.36.139.10

Myślę, że niższa półka ligowa Dąbrowy nie ściągała by większej ilości ludzi na mecz. Pamiętam okręgówkę, kiedy to na stadionie było po 50 osób. A jak wiem im więcej osób i wyższa liga tym ludzie przychylniej patrzą na władze dąbrowskie, które chcą to wspierać. Nie można za nic, jak na razie oceniać działań nowego trenera, bo to dopiero był 3 mecz. Wszystko wyjdzie w praniu. I tak się cieszę, że na boisku widzę wychowanków Dąbrowy, bo przypomnijcie sytuację, kiedy to na meczu nie został wystawiony żaden gracz z Dąbrowy. OSTATNI MECZ: 1 połowa Dąbrowa miażdźy granicę, brak skuteczności, 2 połowa- zmęczenie Dębu+ podpałka Granicy strzeloną bramką i mecz przerodzony w kopaninę. pozdrawiam

• DB
    2011-10-11 20:26:10

akurat tego ja nie mówiłem że spadnie w tamtym sezonie :)

• FANATYK DĄB
    2011-10-11 17:14:19
    95.49.62.16

Sokółka stoi bo brak ma kasy na wypłaty od 3 do 4 miesięcy pensa zaległa jest. 2-3 tysi nie zarabiają u nas bo by kasy nie starczyło. Kasy braknie i brakowało już w zeszłym sezonie, a wątpię w nasz spadek, bo mieliśmy w tamtym sezonie spaść i co??

• DB
    2011-10-11 11:33:53

do fanatyka-bulem na meczu i widzialek kopanina jak nie wiem co z takimi akcjami co byly to powinno byc na 4-1 i sie nie nakręcaj tak bo widac ze juz spadek szykuje sie bo kasy braknie wiec nie napinaj sie tak tu :) pozdr.

• kamil
    2011-10-11 11:03:39
    79.163.125.132

Cała Jaga tak. Ale zauważyłeś że na Jagiellonie nie przychodzi tak dużo osób ? Przecież stadion jest w większości w stanie surowym, a tam mieści się dokładnie nie wiem ponad 3 tys ludzi. Na prawie 300 tys ludzi to jest słabo. A na podlaskie miasteczka które mają po 7 tys mieszkańców to powinno z 200 osób być.

• syso
    2011-10-11 10:53:45
    95.49.18.106

nasz region to tylko jaga a reszta to niestety sami widzimy co się dzieje nikt nie zna pomysłu aby to zmienić nic dziwnego że na mecze przychodzi po 50 osób

• Do FANATYK DĄB
    2011-10-11 10:13:39

A zauważyłeś jak stoi teraz Sokółka? Dąbrowa puszcza dalej grajków co maja 2-3 tys miesięcznie i przychodzą chłopaki z Sokółki za polowe ceny i jest Dąbrowska 11 meczowa. Proste. Po co jeszcze tutaj jest potrzebny Białystok jeżeli ani Dąb nie pójdzie wyżej ligę ani miejmy nadzieje nie spadnie.

2011-10-10 21:58:55
    95.49.73.18

A ja wole oglądać mecze na wyższym poziomie i nie wyzywać kopaczy jak mają słabszy dzień niż tą kopanine w okręgówce ... a i pamiętaj że niższa liga = mniej pieniędzy daje miasto. i teraz powiedz mi skład naszych jak to mówisz SWOICH na mecz całą 11, a i bez tych z Sokółki bo oni taki sam pieniądz biorą co i z białego. No słucham??

• dab
    2011-10-10 21:50:04
    217.96.84.1

lepiej grac w okręgówce swoimi, niż w 3 lidze ma grac dwie osoby w pierwszym składzie z db i okolic hahahaha

2011-10-10 21:33:11
    95.49.73.18

Mówisz chłopaki z Sokółki tylko kto ostatnio ich u nas wyzywał na meczu ( mam na myśli Spejchlera który uratował dla nas punkt), a Ci ZAŚCIANKOWI LUDZIE go wyzywają.. hołota i nic więcej. I nie mów że bez np: Fidzia byłby środek tabeli skoro strzelił nam 12 bramek a nasi wychowankowie w trójkę 8. Mówisz by grali sobie .. w okręgówce zapomniałeś dodać :) - smutne, ale prawdziwe.

• syso
    2011-10-10 19:07:00
    31.41.27.135

w końcu łks mówi prawdę nie dla nas byłe łomżyńskie województwo 2 liga na układy nie ma radyolimpia zambrów

• Do fanatyka
    2011-10-10 18:22:59
    217.96.84.1

heh co ty gadasz ze 11stki by nie było ?? Wystarczy db + chłopaki z sokółki co gają już drugi sezon i by było środek tabeli na 100%. A tak to kasa z gminy idzie w 80% na bstok i ich wyjazdy..... zamiast dać dla swoich po 1tys i chłopaki by grali sobie, a tak to coraz wiecej kłótni i napinki ;

2011-10-10 17:44:25
    95.49.19.48

do DB i ,,do DB"
    Tak najlepiej na prezesa zwalić wszystko, który podniósł DĄB z zapaści. Jak nie widać wyników?? Byłeś na meczu widziałeś grę Dębu?? Chyba nie, piękna gra podaniami w szczególności w pierwszej połowie meczu, jest tylko brak skuteczności, ale i to z czasem przyjdzie. Żeby same grajki z DB były to nawet 11 meczowej by nie było i gralibyśmy w okręgówce .

• do DB
    2011-10-10 12:59:22

Zwolnił ? Po prostu kłótnie są jak każdy wie w dąbrowie. Trener nie wytrzymał i poszedł. Jest drugi ciągnie kasy 2x tyle a wyników nie widać. Są kłótnie i wyzwiska.
    Chłopaki z Dąbrowy graja za 500 zł a gwiazdy z Białegostoku maja po 2, 3 tys. Ludzie bądźcie poważni. Kasa leci a i tak wiadomo że III liga to jest max na takie miasto.

• do olimpia
    2011-10-10 00:50:39

Zakiszony w tej lidze to jest Zambrów !

• Olimpia
    2011-10-09 23:45:15
    89.76.210.92

No brawo Warmia, oby wam Mlekpol i miasto dorzuciło do budżetu na drugą ligę.
    I oby ŁKS się kisił w 3 lidze jak najdłużej!

• DB
    2011-10-09 20:40:40

wina prezesa ze zwolnił trenera K.

• ja
    2011-10-09 20:39:23

Dąb-Granica Ketrzyn 1-1 (kopanina na maxa)Dąb miał podbramkowych akcji dużo i .................. a bramka Kętrzyna była na 5 widziałem to Dąb spada na >........................

178.213.91.54

Panowie nie załamujemy się musi być dobrze! "Wiosna jest nasza". Potrzeba tylko wzmocnić obronę, bo coś nawala i bramkarz też puścił dwie brzydkie bramki ;(

• !!!
    2011-10-09 01:21:04
    98.228.226.185

Realistyczne to jest to,że żadna druzyna z tej zasranej ligi nie będzie grać w przyszłym sezonie w 2 lidze!

• do Lks Łomża
    2011-10-08 23:59:19
    109.231.3.199

BRAWO kolego za obiektywizm!!! Okazuje się, że są ludzie w Łomży, ktorzy potrafią realistycznie spojrzeć na rzeczywistość!!!

• ŁKS ŁOMŻA
    2011-10-08 22:32:46
    95.160.2.148

Brawo Warmia życzę wam awansu do 2 ligi ,my jak się okazało mamy za słaby zespól ażeby grać o wysższe cele niż środek tabeli kolejna wyjazdowa przegrana z najmłodszym zespołem w naszej lidze .Gratuluję oby tak do końca a nasi niech się uczą jeszcze długo

• zibi
    2011-10-08 19:47:53
    80.50.233.210

Opinia o meczu jest sympatyczna -kolno grało swoją piłkę,nie pomógł zawodnik z czarnego lądu! Tak sobie myślę po co oni są potrzebni,nie chcą etatów,które im proponują,a mieć dla kolorytu---nikogo już nie dziwi.Piłkarze "Warmi"pokazali,że byle za graiczny piłkarz nie jest alfą i omegą i nie pomoże drużynie.Dowodem jest "Warmia".Przyjażń z "Jagielonią" i jej KIBICAMI daje nadzieje na dalszą współpracę i przyjażń koleżeńską---KIBICOWSKĄ.Reszta brzytkich komentarzy OLEWAM.