II PLF: Elhurt-Elmet Białystok: miało być łatwo

piłka nożna / Białystok 2011-11-07 17:37:38

Meczem z Jantarem Ostrołęka futsaliści Elhurt-Elmet Helios Białystok rozpoczęli kolejny sezon w II PLF. Mecz miał być z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych, lecz wcale taki nie był.

Młody zespół z Ostrołęki od poczatku nastawił się na grę z kontry. Trudno było jednak realizować ten pomysł skoro sporadycznie jest się w posiadaniu piłki,a zawodnicy Elhurtu długo wymieniali podania,grali kombinacyjnie i co chwilę stwarzali dogodne sytuacje. To że przez blisko 15 minut nie padły gole to zasługa niebywałej indolencji strzeleckiej zawodników ELHURTU oraz dobrej postawie bramkarza Jantaru.

Kiedy Mariusz Wiszowaty w 15'26 zdobywa gola, a w chwilę póżniej drugiego wydaje się, że Elhurt wszedł na własciwe tory.Złe ustawienie w obronie Elhurtu skrzętnie wykorzystuje Sebastian Kosek i przy wyniku 2:1 zawodnicy schodzą na przerwę. Druga połowa to jeszcze większa przewaga Elhurtu i show strzelecki Mariusza Wiszowatego,któryw w II części meczu zdobywe kolejne trzy gole po jednym dokładają Marcin Borowik i Tomasz Koniczek gola dla Ostrołęki zdobywa Paweł Lutrzykowski.Mecz kończy się wynikiem 7:2.

ELHURT-ELMET HELIOS: K. Ulman-M.Wiszowaty,T.Koniczek,M.Borowik,J.Budżko-B.Łuckiewicz,M.Marczuk,P.Siuchno,S.Kozłowski A.Jakimczuk,P.Milewski

OPINIA O MECZU:
Najważniejsze są trzy punkty oraz udane występy debiutantów,którzy pokazali,że powołania im się należały. Trochę martwi nieskuteczność kładę to jednak na brak solidnych sparingów w okresie przygotowawczym. Jedyna wartościowa konfrontacja to trzy mecze na turnieju w Grodnie. To stanowczo za mało, ięc jeżeli moja diagnoza się sprawdzi to z każdym meczem może być tylko lepiej. Unikam indywidualnych wyróżnień zawodników, ale b.dobre zawody rozegrał Mariusz Wiszowaty.Już w piątek 11.11.11r nasza młodzież na turnieju w Warszawie będzie walczyć o awans do finałów MMP U-20, które rozegrane zostaną 16-18 grudnia w Tychach.