Grała Klasa A

piłka nożna 2008-04-13 22:15:06

W mijający weekend na podlaskich boiskach rozgrywane były mecze 19 kolejki wojewódzkiej Klasy A.

Największa niespodzianka miała miejsce w Czyżewie. Miejscowe Orlęta pokonały lidera rozgrywek - Perspektywę Łomża 1:0. Spotkanie mogło się podobać gdyż obfitowało w akcje i sytuacje podbramkowe. Pierwsza połowa należała do gości, którzy stworzyła wiele dogodnych okazji strzeleckich lecz zabrakło szczęścia aby umieścić piłkę w siatce. Druga część spotkania miała zupełnie inne oblicze. Z dobrej strony pokazali się czyżewiacy, atakując bramkę gości stwarzali akcje, które nie były wykorzystywane. Dopiero w 85 minucie Cipolicki dostał pięknie dograną piłkę i sam na sam z bramkarzem wykorzystał sytuacje.

W meczu Skry Czarnej Białostockiej z Pograniczem Kuźnica sędzia pokazał gospodarzom aż 3 czerwone kartki jednak mimo to potrafili oni utrzymać skromne prowadzenie i wygrali 1:0. Niespodziewanie punkty zdobył ostatni w stawce Orkan Poświętne a co więcej zdobył je na wyjeździe ogrywając KS Sokoły 2:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Bogdan Brzozowski z rzutu karnego oraz Karol Drągowski. GKS Kleosin, który bardzo dobrze rozpoczął rundę wiosenną tym razem uległ wiceliderowi z Janowszczyzny, którego piłkarze już po pierwszej połowie rozwiali wątpliwości kto zdobędzie dziś 3 punkty i pokonał ekipę z przedmieść Białegostoku 3:0.

Skra Czarna Białostocka - Pogranicze Kuźnica Białostocka 1:0
Sudovia Szudziałowo - Rospuda Filipów- mecz przełożony decyzją sędziów ze względu na zły stan boiska.