XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF

inne sporty / Elbląg 2008-04-14 13:25:15

W sobotę 12 kwietnia 2008 roku w Elblągu w hali Centrum Sportu i Biznesu odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. 87 zawodników z 22 najlepszych klubów w Polsce rywalizowało na 3 tatami. Wśród najlepszych wystąpiło pięciu zawodników KAISHO Karate Klub z Białegostoku. Godnie reprezentując swój klub i nasze miasto białostoccy katarecy wywalczyli dwa trzecie miejsca.

Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów został maturzysta z XVI LO w Białymstoku - Ariel Supruniuk. Młody karateka osiągnął swój życiowy sukces startując w silnie obsadzonej konkurencji - kumite indywidualne seniorów -75 kg. To pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów w karierze Ariela. Zasłużony i ciężko wywalczony. W drodze do miejsca na podium Ariel pokonał wielu zawodników od lat wygrywajacych zawody MP i trenujacych w Kadrze Narodowej. Fakt ten cieszy tym bardziej, iż 19-letni zawodnik jest jeszcze juniorem, a już osiąga znaczące sukcesy w rywalizacji z doświadczonymi seniorami.- mówi trener klubowy medalisty Sensei Marek Ołowski.

Drugi brązowy medal wywalczyła Agnieszka Olszewska - studentka V roku Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej. W konkurencji kumite seniorek -60 kg Agnieszka uległa jedynie w walce o wejście do finału zawodniczce z Wrocławia.

Dwa medale na Mistrzostwach Polski Seniorów to ogromny sukces zarówno dla nas zawodników oraz dla trenera. Rywalizacja seniorów jest najbardziej prestiżowa w karate i zarazem najtrudniejsza. W karate sportowym oprócz predyspozycji motorycznych liczy się również doświadczenie, dlatego im starsza kategoria zawodników tym truniej jest z nimi rywalizować.- mówi Agnieszka.

Osiągnięcie tak wysokich wyników na MPS było ukoronowaniem ciężkiej pracy zawodników i trenera. Udział zawodników KAISHO w Mistrzostwach Polski był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta.Zawodnikom i trenerowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

autor: KAISHO Karate Klub