II liga futsalu: Białystok lepszy od Suwałk

piłka nożna / Suwałki/Białystok 2011-11-29 10:36:13

Po raz trzeci Elhurt-Elmet Helios Białystok odniósł przekonywujące zwycięstwo pokonując na wyjeżdzie zespół Biało-Niebieskich Bank Spółdzielczy Suwałki w stosunku 2:5 (1:2).

Kiedy w 5 min. meczu Jakub Budżko przytomnie wykorzystuje dogranie Bartka Łuckiewicza otwierając wynik wydawało się że kolejne gole to kwestia czasu. Suwalczanie mając w pamięci wynik gości z poprzedniej kolejki z Rutką Tartak gdzie Elhurt zdobył 9 goli nie tracąc żadnego cofnęli się na 8 metr i zamurowali bramkę nastawiając się na kontry. Po jednej z nich Gwaj wyrównuje stan meczu. W16 minucie bramkarz gości tuż za polem karnym fauluje zawodnika Elhurtu, sędziowie dyktują rzut wolny z 7 m do piłki podchodzi najskuteczniejszy zawodnik
Elhurtu Mariusz Wiszowaty i silnym uderzeniem w "okienko" zdobywa swojego 6 gola w rozgrywkach. Przy takim wyniku sędziowie kończą I część meczu.

Po przerwie Suwalczanie konsekwentnie bronią na 8-9 metrze przed bramką i skutecznie rozbijają liczne akcje przyjezdnych. Zawodnicy Elhurtu szybko przekonali się, że futsal to nie tylko gra do przodu ,ale i zabezpieczanie tyłów .Po stracie w środku boiska gospodarze zdobywają kontaktowego gola wywołując aplauz na trybunach. Konsternacja w szeregach gości miały być łatwe 3 punkty, a tu zwycięstwo wymyka się z rąk.

Szybko wzięty czas przez trenera Elhurtu Dariusza Gołdowskiego oraz zmiany personalne w czwórkach przynoszą oczekiwane efekty.W minutowych odstępach uderzeniem z tzw. szpica z ok. 12 metrów pod poprzeczkę uderza Tomasz Koniczek zdobywając gola. W chwilę pózniej z jeszcze większej odległości dobrze spisujacego się bramkarza gospodarzy pokonuje Marcin Bochenek. Zaskoczeni takim obrotem wydarzeń oraz utratą sił zawodnicy gospodarzy popełniają liczne błedy w obronie, nie ma to jednak przełożenia na zmianę wyniku. W ostatniej minucie wyróżniający się w całym meczu Mateusz Marczuk dogrywa do Tomasza Koniczka, który zdobywa swojego drugiego gola w spotkaniu.

ELHURT- ELMET HELIOS: Kamil Ulman, Bartosz Łuckiewicz, Marcin Borowik, Tomasz Koniczek- 2, Radosław Klepacki-
- Mariusz Wiszowaty-1, Marcin Bochenek-1, Przemysław Siuchno, Sebastian Kozłowski, Mateusz Marczuk, Jakub Budżko -1.