Trampkarze Piasta na podium turnieju w Suwałkach

piłka nożna / Suwałki 2011-12-05 10:14:10

Drużyna Trampkarzy "Piasta" Białystok rocznik 1998-99 trenowana przez Marka Sawickiego zajęła wysokie III miejsce w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Suwałkach.

Mecze na turnieju trwały 20 minut bez zmiany stron, bramki 5x2. W drugim dniu zawody przeniosły się na inną salę, na której już grano na bramki 3x2.W fazie grupowej drużyna osiągnęła następujące wyniki: Alytus (Litwa) 5-1, FK Kowno II 1-2, Wigry I Suwałki 2-5. W półfinale po zaciętym meczu z Szkółką Piłkarską FK Kowno I w którym drugą bramkę straciliśmy w ostatniej minucie meczu padł wynik remisowy 2-2. Niestety rzuty karne lepiej wykonywali Litwini i to oni awansowali do finału.

W meczu o III miejsce chłopcy pokazali wielki charakter i zrewanżowali się Wigrom za porażkę z fazy grupowej.Po wspaniałej akcji Dawida Dzienisa zwyciężyliśmy 1-0. Indywidualną nagrodę za najlepszego bramkarza turnieju odebrał zawodnik "Piasta" Filip Kondratowicz.

Bramki dla drużyny "Piasta" strzelali: Dawid Dzienis:6, Paweł Zabrocki:2, Janek Breczko:1, Adrian Zieziula:1, Jakub Bawerna:1.