WSWFiT Białystok liderem na półmetku ALF

piłka nożna / Białystok 2011-12-22 11:50:46

Białostocka Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki została samodzielnym liderem. W środowym meczu w hali ZSR Dojlidy w obecności kilkudziesięciu widzów WSWFiT zrewanżował się za ubiegłosezonowe porażki wygrywając 4:2. Walnie przyczynił się do tego gracz ekstraklasowego Marwitu Toruń Adrian Citko, który zdobył gola i zaliczył dwie asysty.

Początek meczu należał do PB, który wyszedł na prowadzenie po strzale Mariusza Malinowskiego. Obie ekipy miały potem kilka dobrych okazji, ale powoli przewagę zdobył WSWFiT, który wyrównał po trafieniu Adriana Citki. Piłka uderzona przez gracza Marwitu (jedyny białostoczanin grający w ekstraklasie futsalu) odbiła się jeszcze od nogi jednego z zawodników PB i wpadła do bramki Augustyna Wróblewskiego.

Po przerwie WSWFiT wyszedł na prowadzenie po strzale Macieja Keslera obsłużonego przez Cikę. Chwilę potem Kesler wykorzystał kolejne gapiostwo defensywy "Politechnicznych" i było już 3:1. Dwie minut przed końcem meczu zdeterminowany trener PB Jarosła Kierdelewicz wycofał bramkarza. PB wykorzystało przewagę w polu strzelając kontaktowego gola minutę i 6 sekund przed końcem meczu. Dalsza pogoń z wycofanym golkiperem nie przyniosła jednak sukcesu - po przejęciu piłki strzałem spod własnej bramki Przemysław Papiernik 25 sekund przed końcem meczu ustalił wynik na 4:2 zapewniając sobie mistrzostwo I rundy. WSWFiT pozostał jedynym niepokonanym zespołem w tym sezonie.

Wcześniej WSWFiT zaliczył wygraną z PWSZ Suwałki, choć w I połowie musiał stoczyć zaciętą walkę. Potem suwalczanie stopniono tracili siły a białostoczanie aplikowali im kolejne gole. Nieco wcześniej bardzo cenne zwycięstwo odniosła drużyna WSFiZ Białystok, która ograła 10:6 UMB Białystok. "Medycy" prowadzili do przerwy z WSFiZ, ale w II połowie roztrwonili przewagę i przegrali 10:6 dzięki czemu WSFiZ awansował na 4. lokatę.

W tym samym czasie Uniwersytet w Białymstoku w dramatycznych okolicznościach wygrał 5:4 z WSAP-em zwycięskiego gola strzelając ledwie sekundę przed końcem zawodów. Wygrana zapewniła mu awans na 3. lokatę. Czy ją utrzyma zależy od ostatniego meczu I rundy Podlaskiej Akademickiej Ligi Futsalu: 11 stycznia WSAP zagra z WSFiZ. Zwycięzca tego spotkania awansuje na 3 miejsce w tabeli. Prawo gry w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski, które w styczniu rozegrane zostaną w stolic wywalczą trzy pierwsze drużyny.

POZOSTAŁE MECZE

14 grudnia, środa

WSFiZ Białystok - UMB Białystok 10:6 (4:5).
Bramki: Piotr Głowicki 5, Piotr Gryc 3, Michał Chodorowski 2 - Patryk Fabiszewski 3, Dawid Siemieniuk, Tomasz Dojlida, Eng Sindre. Czerwona kartka: Patryk Fabiszewski (UMB, za 2. żółte kartki).
Żółte kartki: Patryk Fabiszewski (UMB).
Sędziował: Krzysztof Jabłonowski, Przemysław Sarosiek, Paweł Chrzanowski.
WSFiZ: Kawałko - Ostapowicz, Chodorowski, Młodzianowski, Głowicki, Olszewski, Staszkiewicz, Urbanik, Gryc.
UMB: Bedra, Siemieniuk, Dąbrowski, Fabiszewski, Dojlida, Sindre, Walas, Godlewski.

WSWFiT Białystok - PWSZ Suwałki 7:4 (3:1).
Bramki: Pomian, Makarewicz 2, Kumiszcza - Kesler, Bondziul, Muczyński 2, Plaga, Grzybowski, Koniczek.
Żółta kartka: Makarewicz (PWSZ).

UwB Białystok - WSAP Białystok 5:4 (2:1).
Bramki: Borowik 3, Zacharczuk, Janczewski - Talecki, Piotrowski, Ambrożewicz, Maliszewski.
Żółte kartki: Kuc, Kropiwnicki (WSAP).
Sędziowali: Łukasz Kuźma, Mateusz Wasiluk, Arnold Rogalewski.

21 grudnia, środa

WSWFiT Białystok - PB Białystok 4:2 (1:1).
Bramki: Citko 9:24, Maciej Kesler 17:51, 18:36, Przemysław Papiernik 29:35 - Mariusz Malinowski 2:38, Mateusz Marczuk 28:54.
Żółte kartki: Filip Jurczuk (PB).
Sędziował: Przemysław Sarosiek, Konrad Kiełczewski, Rafał Pisarczyk.
WSWFiT: Paweł Bondziul - Citko, Papiernik, Piotr Bondziul, Kesler, Koniczek, Szóstko, Grzybowski, Gawron, Muczyński, Stachelski, Janik, Hryszko.
PB: Wróblewski - Budźko, Andzielewicz, Malinowski, Marczuk, Krystosiak, Gudewicz, Tchórznicki, Jurczuk, Stoczko, Siuchno.