IV liga: Piast Białystok - Cresovia Siematycze 0:2 (0:1)

piłka nożna / Białystok 2008-04-19 14:09:09

W meczu pomiędzy dwoma zespołami znajdujących się w górnej części tabeli podlaskiej IV ligi białostocki Piast przegrał na własnym boisku z Cresovią Siemiatycze 0:2 (0:1).

Przed tym meczem gospodarze mieli zapewne w pamięci minimalną, pechową porażkę z liderującą Supraślanką. Z kolei Cresovia wiosną gra poniżej oczekiwań i trener Radosław Kondraciuk zapowiadał, że w Białymstoku zespół zapunktuje. Po spotkaniu więcej powodów do radości mieli goście, którzy po raz drugi w tej rundzie wywieźli z terenu przeciwnika 3 punkty.

Piast przed samą końcówką spotkania miał szanse na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale zmarnował doskonałą sytuację i nie zdobył nawet honorowego gola.

Piast jest zespołem, który jeszcze na wiosnę nie wygrał. Podopieczni Jacka Bayera wiosną zremisowali 2 spotkania, tyle samo przegrali i bardzo prawdopodobne jest, że po tej kolejce spadną w środkowe rejony tabeli. Bramki zdobyli w pierwszej połowie Piotr Nowiński, zaś po przerwie drugiego gola strzelił Michał Lesiuk.

Piast Białystok - Cresovia Siemiatycze 0:2 (0:1).

Bramki: Niwiński 38, Lesiuk 65.

Żółte kartki: Grzanka, Michniuk (Piast), Piotrowski, Bujno, Kowalczyk, Milewski (Cresovia).

Sędziował: Konrad Lewończuk.

Piast: Święciński - Jurczuk, Słoma, Zalewski, Kesler - Frąckiel, Grzanka, Czarnowski, Korziński (62 Michniuk) - Zdzichowicz, Dąbrowski (64 Klimowicz).

Cresovia: Asnin - Piotrowski, Marks, Bujno, Kowalczyk - Lazurek, Stepkowski, Lesiuk, Stypułkowski - Andryszek, Niwiński (46 Milewski).