II liga: Sensacja w Łomży

piłka nożna / Łomża 2008-04-19 15:53:54

Mecz 26 kolejki piłkarskiej II ligi zakończył się sensacyjnym zwycięstwem ŁKS Łomża nad liderującymi w tabeli piłkarzami Lechii Gdańsk 1:0.

Od pierwszych minut gry rysowała się przewaga gości. Szans na zdobycie prowadzenia nie wykorzystali kolejno piłkarze Lechii Cetnarowicz, Hirsz oraz Rogalski. Gospodarze wyraźnie oddali inicjatywę i ograniczali się do odpierania ataków lidera, a gdy nadarzała się szansa próbowali kontratakować. Przewaga Lechii rosła z każdą akcją. Gospodarzom udało się przetrzymać napór Lechii i po upływie ok.20 minut mecz zaczął się wyrównywać. Jedną z nielicznych szans wykorzystał ŁKS. W 31 minucie meczu, po błędzie obrońców gości, dośrodkowanie strzałem głową wykończył Gołębiewski. Bramka ustawiła końcową część pierwszej połowy. Gospodarze ograniczyli się do obrony własnej bramki a Lechia chciała szybko wyrównać. Szanse ku temu były już po kilku minutach lecz rażącą nieskutecznością popisali się gdańscy piłkarze i wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Dominacja gości nie przyniosła jednak efektu w postaci wyrównania. Dobrze grająca obrona ŁKSu rozbijała ataki Lechii w bezpiecznej odległości od bramki Pronaja. Broniącemu się przez  prawie całe spotkanie, zespołowi z Łomży udało się utrzymać korzystny wynik i sensacja stała się faktem. Przed meczem mało kto wierzył, że przedostatni w lidze zespół zdoła pokonać lidera.

Łks Łomża - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)
Bramki: Gołębiewski 31’ -
Żółte kartki : Stefańczyk - Pęczak, Wołąkiewicz

ŁKS Łomża : Pronaj – Galiński, Janicki, Sędrowski, Stefańczyk – Bizhey, Kęska (Citko 64'), Jurgielewicz, Derażyński (Łazar 68') – Bzdęga, Gołebiewski (Siara 53')

Lechia Gdańsk : Kapsa –Pęczak, Wołąkiewicz, Manuszewski, Kosznik –Trałka(Rybski 72'), Hirsz, Piątek (Speichler 46'), Rogalski –Buzała, Cetnarowicz (Wiśniewski 83')