Hokeiści Suduvy Mariampol pokonali Białe Niedźwiedzie

sporty zimowe / Suwałki 2012-01-10 13:13:52

Po prawie 50-latach przerwy suwalscy kibice mieli okazję do obejrzenia meczu hokeja na lodzie. W ramach XX Finału WOŚP, na sztucznym lodowisku w parku miejskim, swoje umiejętności zaprezentowali hokeiści Białych Niedźwiedzi z Suwałk i Suduvy Mariampol.

Goście, chociaż przyjechali do Suwałk w składzie zaledwie sześcioosobowym i bez bramkarza (w ich bramce zagrał suwalczanin Aleksander Tomkiewicz), wygrali ostatecznie 6:5 (1:2, 3:3, 2:0).

I chociaż mecz trwał 3 x 15 minut, nie było bulików, niebieskich i czerwonej linii i ławek kar, a sędzia (Wojciech Uliasz) był wyjątkowo tolerancyjny, to emocji nie zabrakło. Po twardych, męskich starciach trzeszczały bandy, pełne ręce roboty mieli bramkarze. O końcowym wyniku zadecydowała trzecia tercja, którą kondycyjnie i słowo lepiej wytrzymali goście strzelając dwa gole i tworząc kilka doskonałych sytuacji pod bramką Andrzeja Nowiczenki. Tylko jego doskonałej grze Białe Niedźwiedzie zawdzięczają tak nikłą przegraną.

Po meczu goście z rąk prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza odebrali okazały puchar. Oba zespoły umówiły się na kolejne mecze. Być może znowu spotkaj się w Suwałkach.

Białe Niedźwiedzie zagrały w składzie: Janusz Górski, Wacław Nowiczenko, Andrzej Nowiczenko, Mariusz Klimczyk, Lech Antonowicz, Radosław Milewski, Andrzej Kaszkiel, Darek Chalecki, Krzysztof Jaworowski, Jacek Kruchelski, Wojciech Łempio, Aleksandser Tomnkiewcz (bornił bramki Suduvy).

źródło: suwalki24.pl