OE: Zagłębie Lubin vs Jagiellonia Białystok 5:2

piłka nożna / Lubin 2008-04-19 19:55:31

Znów bez punktów wrócą do Białegostoku piłkarze Jagiellonii. Tym razem za silny okazał się ustępujący Mistrz Polski. W Lubinie białostoccy piłkarze przegrali z tamtejszym Zagłębiem aż 2:5.

Po grze jak równy z równym w meczu przeciwko krakowskiej Wiśle, kibice Jagiellonii liczyli, że co najmniej punkt uda się ugrać w meczu przeciwko Zagłębiu Lubin. Plany te zweryfikowało boisku, gdy już po 10 minutach białostocki zespół zmuszony był grać w dziesiątkę. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Jagi znalazł się Chałbinski. Banaszyński, aby uchronić zespół przed stratą bramki, faulował napastnika gospodarzy poza polem karnym i za to przewinienie obejrzał czerwoną kartkę. Trener Płatek by wprowadzić do gry rezerwowego bramkarza zmuszony był osłabić siłę ofensywną drużyny. Zmieniając Sobocińskiego szansę na debiut w Orange Ekstraklasie niespodziewanie dostał Maciej Kudrycki. Przewaga jednego zawodnika pozwoliła gospodarzom na narzucenie swojego stylu gry. Przewaga „miedziowych” rosła z każdą minutą. W 33 minucie wynik meczu otworzył Alunderis, stoper Zagłębia strzałem głową nie dał szans Kudryckiemu. Po trzech kolejnych minutach kibice gospodarzy cieszyli się z podwyższenia prowadzenia. Tym razem sytuację sam na sam wykorzystał Rui Migiel. Jagiellonia rzuciła się do ataku, jednak kolejną bramkę zdobyło Zagłębie. W 38 minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Chałubiński. Koncertowo grający gospodarze, wypracowali jeszcze jedną 100% szansę na bramkę, jednak szczęścia zabrakło Dawidowi Plizdze, którego strzał o centymetry minął słupek.

W drugiej części gry, od utraty kolejnych goli, zespół Jagiellonie wielokrotnie ratował Kudrycki. Oba zespołu miały swoje szanse. Na ataki gospodarzy, odpowiadać próbował Sotirović, jednak jego strzałom brakowało precyzji. Białostocki zespół częściej się bronił, wyprowadzając nieliczne kontrataki. Po jednej z kontr, w 62 minucie, akcję Wasiluka z Markiewiczem wykończył Vuk Sotirović, strzelając w okienko bramki. Po kolejnych 10 minutach kontaktowego gola strzelił Jarecki i wszyscy zaczęli się zastanawiać czy nie za szybko skreślili Jagiellonię. Nadzieje białostockich  kibiców szybko rozwiał Chałbiński strzelając bramkę na 4:2. A po kilku minutach napastnik „miedziowych” wykorzystał sytuację sam na sam i skompletował hattricka, ustalając tym samym wynik meczu.

W końcówce meczu na trybuny odesłany został trener Jagiellonii, Artur Płatek, po tym jak dość impulsywnie okazał swoją dezaprobatę, wobec decyzji arbitra. Białostoccy piłkarze domagali się rzutu karnego, za zagranie piłki ręka, jednak sędzia nie zauważył tego zagrania i jedenastki gwizdnął. Ostatniej szansy na zmianę wyniku nie wykorzystał szalejący w ataku Sotirović, nie trafił on z 3 metrów do pustej bramki.

Białostocki zespół kolejny raz stracił punkty, a biorąc pod uwagę wyniki bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie, zapowiada się nerwowa końcówka sezonu.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 5:2(3:0)
Alunderis 33’, Rui Migiel 35’, Chałbinski 38’,74’,79’ 62’ Sotirović, Jarecki 72’

Żółte kartki: Rui Miguel, - Kwiek, Markiewicz, Wasiluk

Czerwone kartki: Banaszyński 10’ (za faul taktyczny),

Zagłębie Lubin: 30.Ptak - 19.Bartczak G., 4.Stasiak, 27.Alunderis, 3.Tiago Gomes - 8.Bartczak M., 7.Iwański(76’ 14.Jackiewicz), 20. Kolendowicz(68’23.Pawłowski), 17. Rui Migiel(65’ 77.Goliński) - 21.Plizga, 11.Chałbiński.

Jagiellonia Białystok: 99. Banaszyński - 17.Norambuena, 32. Nawotczyński, 33. Kałużny, 27. Jarecki - 13. Dzienis(80’ 16.Niedziela), 28.Markiewicz , 15.Kwiek, 6.Renusz(46’ 14.Wasiluk) - 7. Sobociński(11’ Kudrycki), 69.Sotirović.

Widzów: ok. 5000