Tur Bielsk Podlaski - Novum Lublin 96:85

koszykówka / Bielsk Podlaski 2012-01-30 09:31:26

W domowym spotkaniu 17 kolejki grupy C koszykarze Tura pokonali NOVUM Lublin 96:85 (26:14; 23:17; 28:20; 19:34). Uzyskany wynik sprawił, że podopieczni Andrzeja Sinielnikowa awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do zwycięstwa bielskich koszykarzy po raz kolejny poprowadził Łukasz Kuczyński uzyskując 31 punktów.

Od skutecznego rzutu za dwa punkty Adama Ćwikowskiego gospodarze rozpoczęli domowe zmagania przeciwko NOVUM Lublin. Dobrze dysponowani na samym początku spotkania Turowcy nie dali rozkręcić się przyjezdnej drużynie. Skuteczne rzuty Mariusza Rapuchy i za trzy oczka Aarona Weresa dały prowadzenie w drugiej minucie spotkanie 9:2.

Kontrolując wydarzenia w pierwszych minutach mecz gospodarze szybko powiększył wypracowaną na samym początku meczu przewagę. Skuteczny za trzy punkty Weres sprawił, że Bielszczanie objęli prowadzenie 18:8, którego nie oddali do samego końca ligowego pojedynku. Niecelne rzuty wolne rywali oraz dobra gra w obronie wymuszała zbyt dużo strat przyjezdnej drużyny, która nie nawiązała walki w pierwszych minutach pojedynku. Dobrze dysponowany na linii rzutów wolnych Kuczyński i celna trójka w ostatniej akcji pierwszej kwarty sprawiły, że Bielszczanie uzyskali 12-punktowa przewagę, którą w dwóch kolejnych kwartach systematycznie powiększali.

Znakomicie dysponowany w drugiej kwarcie Łukasz Kuczyński powiększał indywidualne osiągnięcia i sprawiał, że przewaga systematycznie rosła. Słabo grająca dublińska koszykówka popełniania zbyt wiele strat oraz oddawała dużo niecelnych rzutów, co umożliwiało poprawianie statystyk przez gospodarzy. Celna dwójka Kuczy w połowie drugiej kwarty sprawiła, że Tur objął prowadzenie 36:17.

Dobra gra w obronie sprawiła, że gospodarze pozwolili gościom po pierwszych 20 minutach meczu uzbierać tylko 31 oczek i sprawić, że wywalczenie kolejnego zwycięstwa stanie się faktem. Trzecia kwarta to ponowna dominacja miejscowych zawodników. Systematycznie powiększający przewagę Mariusz Rapucha z Łukaszem Kuczyńskim dali wyraz wyższości nad swoim rywalem i pewnie zmierzali po kolejne ligowe zwycięstwo. Swoje punkty w spotkanie dorzucił także wychowanek bielskiej drużyny Paweł Rusinowicz.

Po jego zagraniu koszykarze Andrzeja Sinielnikowa wyszli na prowadzenie 71:40, które zmalało w ostatniej kwarcie ligowego spotkania. Już na samym początku czwartej i ostatniej odsłony meczu gospodarze pokazali nieskuteczność rozgrywania swoich akcji. Szybkie faule Zabielskiego i Rapuchy sprawiły, że goście nabrali wiatru w żagle.

Po celnym rzucie Wiśniewskiego w drugiej minucie ostatniej odsłony pojedynku przewaga gospodarzy stopniała do 23 punktów. Seryjnie zdobywający punkty rywale szybko zmniejszali przewagę bielskiego zespołu. Słabnąca skuteczność oraz zbyt wiele strat i fauli dały kolejne punkty przeciwnikom. Ponad 10 punktowa seria przeciwników w ostatnich 90 sekundach pojedynku sprawiła, że bezpieczna przewaga z początku meczu wystarczyła do wygrania pojedynku.

Ostatecznie po 40 minutach meczu tur pokonał NOVUM Lublin 96:85 i awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Odniesione zwycięstwo było 9 w sezonie, a najbliższy pojedynek będzie okazją do poprawienia korzystnego bilansu meczów. Ale czy tak się stanie przekonamy się już w najbliższą sobotę, kiedy zostanie rozegrane kolejne spotkanie bielskiej koszykówki przybliżające do wywalczenia jednego z czterech miejsc dające rozstawienie w rozgrywkach play-off