IV liga: Grad goli w Mońkach

piłka nożna / Mońki 2008-04-20 13:58:42

Grad goli obejrzeli kibice zgromadzeni w Mońkach, gdzie tamtejszy Promień pokonał Pomorzankę Sejny 4:3 w meczu walczących o utrzymanie podlaskich czwartoligowców.

Po 2 minutach z prowadzenia cieszyli się goście gdyż Szymon Kunicki pokonał Pawła Szypcio. Taki stan rzeczy zdenerwował gospodarzy, którzy rzucili się od odrabiania strat. Już w 12 Grzegorz Kiszło dziwnym strzałem przelogował Karola Śliwińskiego a 12 minut później podwyższył na 2:1 po rzucie karnym za faul na nim samym.

Więcej goli w pierwszej połowie nie padło, mimo, że mający przewagę gospodarze mieli wiele sytuacji do podwyższenia. Po przerwie Marek Kulikowski strzałem z dystansu zdobył kolejnego gola dla Promienia. Pomorzanka wyraźnie oddała inicjatywę rywalom co spowodowało w 77 minucie utratę kolejnej bramki, której autorem był Studniarek.

Od tego momentu pewny zwycięstwa zespół z Moniek zaczął starać się utrzymywać przy piłce co niekoniecznie wyszło na dobre. Najpierw po przechwycie piłki przez gości jeden z piłkarzy Promienia sfaulował rywala w polu karnym i jedenastkę wykorzystał Macianis a 6 minut później Świacki wykorzystał błąd monieckiej defensywy, która nieudolnie starała się utrzymywać się przy piłce i mieliśmy gola kontaktowego. Gościom nie starczyło czasu na wyrównanie i w jakże ważnym dla obu zespołów meczu o oddalenie się od strefy spadkowej, górą okazali się pilkarze Promienia Mońki.

Promień Mońki - Pomorzanka Sejny 4:3 (2:1).

Bramki: Kiszło 13, 24-k, Kulikowski 49, Studniarek 77 - Kunicki 2, Macianis 82-k, Świacki 88.

Sędziował: Wojciech Pawilcz.

Żółte kartki: Kulikowski, Matela (Promień), Tomczyk, Gliński, Pieślak (Pomorzanka).

Promień: Szypcio – Wiński, Jarocki, Matela (57 Studniarek), Kopliński, Płoński, Kulikowski, Kiszło, Rybołowicz, Młodzianowski, Ziemkiewicz (75 Draheim).

Pomorzanka: Śliwiński - Krachało, Pieślak, Tomczyk (70 Świacki), Ejdulis, Macianis, Gliński, Kunicki, Chałko, Anuszkiewicz, Tarlecki (46 Kuklewicz).