Sparing: ŁKS 1926 Łomża pokonał MKS Przasnysz

piłka nożna / Łomża 2012-02-06 11:07:19

ŁKS 1926 Łomża pokonał MKS Przasnysz 2:0 w rozegranym w miniony weekend meczu sparingowym.

Od pierwszych minut na boisko w niemały mróz wybiegli: Iwanowski, Kacprzyk, Tarnowski, Staniórski, Urban, Cychol, Sawko, Szymański, Chrostowski, Malinowski i Laskowski.

Pierwsza połowa spotkania, była bardzo wyrównana. W pierwszych minutach meczu, drużyny operowału piłką w środku pola od czasu do czasu wychodząc pod bramkę przeciwnika. Dopiero w drugiej połowie pierwszej części meczu, napastnicy obu drużyn coraz częściej zaczęli niepokoić bramkarzy przeciwnych ekip.

Jedyną bramkę w tej części gry zdobył ŁKS 1926 Łomża, strzelając gola w ostatnich minutach pierwszej połowy. Na prowadzenie łomżyńską drużynę wyprowadził Patryk Szymański, dobijając strzał Mateusza Laskowskiego, który wcześniej trafił w bramkarza.

Na drugą połówkę meczu wyszli: Matlak, Konopka, Urban, Staniórski, Sawko, Poteraj, Malinowski, Śliwecki, Szymański, Laskowski, Mleczek. Kolejne 45 minut po przerwie, to już zdecydowana przewaga ŁKS-u. Piłkarzez Łomży dominowali w tej części meczu właściwie w każdym aspekcie gry, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt częste opuszczanie swojej połowy boiska. Liczba celnych strzałów na bramkę MKS-u Przasnysz wykonywanych przez biało-czerwonych była przygniatająca.

Sprawiło to, iż bramkarz drużyny gości na pewno nie zmarzł przy 15 stopniowym mrozie, ponieważ co chwilę musiał interweniować po strzałach zawodników ŁKS-u. Piłkarze ŁKS-u strzelali wszędzie, w słupki, poprzeczki czy wprost w bramkarza, tylko nie potrafili umieścić piłki w siatce. Po kolejnej próbie strzału, piłkę w bramce po raz drugi w tym meczu umieszcza Patryk Szymański i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Kolejny sparing ekipy z Łomży odbędzie się w Białymstoku w sobotę o godzinie 11.00 z zespołem Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok.

na podst: lks.lomza.pl /superlomza.pl