Młoda Ekstraklasa: kolejna porażka Jagiellonii

piłka nożna / Białystok 2008-04-20 16:14:30

W kolejnym spotkaniu Młodej Ekstraklasy młodzi pilkarze Jagiellonii przegrali z Zagłębiem Lubin 0:2..

Mecz rozgrywany był w nie najlepszych warunkach atmosferycznych, gdyż przez większą część spotkania padał deszcz. Prowadzenie dla zespołu gości zdobył w 20 minucie strzałem w krótki róg Paweł Pytlarz. W drugiej połowie na boisko wprowadzeni zostali między innymi Remigiusz Sobociński oraz Bartłomiej Niedziela, lecz nie dali rady zagrozić dobrze dziś dysponowanym graczom gości. W 67 minucie wynik meczu podwyższył po indywidualnej akcji i strzale z około 13 metrów inny młody gracz „Miedziowych” Damian Piotrowski. Goście od 73 minuty grali w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę ujrzał Mateusz Szczepaniak, lecz nie przeszkodziło im to w utrzymaniu korzystnego wyniku.

Warto wspomnieć, że w meczu tym przez pierwsze 45 minut na boisku przebywał testowany w Jagiellonii Paweł Strózik, jednak niczym szczególnym się nie wyróżnił i po przerwie opuścił plac gry.

Jagiellonia - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Bramki: Pytlarz (20), Piotrowski (67)

Jagiellonia: Czapliński - Sulkowski, Napierała (46. Stankiewicz), Kisiel, Aleksandrowicz (70. Ptaszyński) - Strózik (46. Sobociński), Karwacki (46. Niedziela), Janik, Bruno, - Zaniewski (63. Arłukowicz), Zubrzycki (46. Tumicz).

Zagłębie: Jesionkowski - Fryzowicz (46. Samulski), Bartków, Kieruzel, Getinger - Markowski, Chyła, Piotrowski (67. Szczepaniak), Pytlarz (63. Szuszkiewicz) - Zapaśnik (73. Skrzypczak), Henzel,

Żółte kartki: Sulkowski, Bruno, Tumicz (Zagłębie); Szczepaniak, Piotrowski, Jesionkowski (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Mateusz Szczepaniak (Zagłębie, 73 min. - za dwie żółte).

Sędziował: Marek Bilmin (Podlaski ZPN).

Widzów: ok. 70.