Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)

piłka nożna / Kielce 2012-02-20 21:05:08

Jagiellonia przegrała z Koroną Kielce 2:0. Wygraną swojej drużynie dał debiutujący w ekstraklasie 22-letni Łukasz Jamróz

Jagiellonia od pierwszych minut grała nieskładnie. Tak, jakby piłkarze Tomasza Hajty grali ze sobą pierwszy raz w życiu. Nie trzymali się swoich pozycji, na boisku panował bałagan. Było kilka przebłysków. Można doszukiwać się pozytywów w grze Niki Dzalamidze, czy Maćka Makuszewskiego, którzy nie zagrali tak tragicznie, jak reszta zespołu.

Zła postawa piłkarzy Jagiellonii poskutkowała tym, że z minuty na minutę Korona rozkręcała się, a w ostateczności strzeliła dwie bramki. Bardziej upokorzający jest fakt, że dwie bramki "władował" nam ligowy debiutant, 22-letni Łukasz Jamróz. Przy pierwszej bramce zawalił nasz nowy nabytek, Luka Gusić dając się ograć "świeżakowi" jak dziecko. Przy drugiej nie popisał się, niestety, powracający do bramki Jagiellonii, Grzegorz Sandomierski. Ot, taka bramka podobna do tej, którą wpuścił Kuba Słowik w meczu z... Koroną Kielce w rundzie jesiennej.

Do przerwy piłkarze zeszli przy stanie 2:0. Druga odsłona spotkania to bardziej ułożona gra Jagiellonii, choć dalej "bogata" w wiele niecelnych podań i dość łatwych strat. Czas na treningu poćwiczyć podania, a nie ostry pressing, bo pressingiem meczu się nie wygra, gdy dwójka graczy nie potrafi do siebie podać celnie piłki. Było fatalnie, tragicznie, tandetnie. Nadzieja w tym, że zespół jeszcze się zgra, bo indywidualności na pewno mamy, tylko co z tego? Nie ma drużyny, monolitu. Do roboty, Panowie.

Jedynym plusem w dniu dzisiejszym byli kibice Jagi, wspierani przez Siarkę Tarnobrzeg.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)