Sparing: Młoda Jagiellonia ograła Wissę Szczuczyn

piłka nożna / Białystok 2012-02-25 18:08:27

Młodzi piłkarze Jagiellonii pokonali w meczu sparingowym czwartoligową Wissę Szczuczyn 3:1 (2:1). Podopieczni Wojciecha Kobeszko mimo, że jako pierwsi stracili bramkę, to potrafili odrobić straty i odnieśli kolejne zwycięstwo.

Spotkanie od początku toczyło się głównie w środku boiska, a piłkarze obydwu zespołów nie mogli przedostać się w pole karne rywala. Właśnie w środku piłkę stracił Thiago Cionek, piłka po prostopadłym podaniu dotarła do Rafała Kozikowskiego, ten po minięciu Piotra Walczyka dośrodkował w pole karne do Wojciecha Łapińskiego, który umieścił piłkę w długim rogu bramki. Na odpowiedź Jagiellonii trzeba było czekać ponad kwadrans, wtedy to z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Michał Laskowski, a bramkarz Wissy chcąc przejąć lecącą piłkę wypuścił ją z rąk, do piłki dopadł testowany w tym meczu Patryk Burzyński i wpakował piłkę do siatki. Pięć minut przed przerwą z rzutu karnego pewnie uderzył Przemysław Jastrzębski i Żółto-Czerwoni na przerwę zeszli prowadząc.

W drugiej połowie na boisku pojawili się zawodnicy, którzy prawdopodobnie wystąpią za tydzień w inaugurującym spotkaniu z Ruchem Chorzów i jakość gry Jagi uległa poprawie. Jagiellończycy tworzyli wiele akcji, po których powinni zdobyć bramki, lecz dobrze bronił bramkarz Wissy, a podopieczni Wojciecha Kobeszko razili nieskutecznością. Jedyną bramkę w tej odsłonie gry strzelił Kamil Zapolnik, po dośrodkowaniu z prawej strony Karola Mackiewicza, który przed samym końcem mógł podwyższyć jeszcze prowadzenie swojego zespołu, jednak strzelił głową prosto w golkipera gości.

Młoda Jagiellonia po ciekawej grze zwłaszcza w drugiej połowie odniosła kolejne zwycięstwo w meczu sparingowym i za tydzień o godzinie 12.00 zmierzy się już w meczu o ligowe punkty z Ruchem Chorzów.

Jagiellonia Białystok (ME) – Wissa Szczuczyn 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 - Łapiński 11, 1:1 - Burzyński 28, 2:1 - Jastrzębski 40, 3:1 - Zapolnik 80`

Jagiellonia Białystok ME: Walczyk (46. Lipka) – Laskowski (46. Butkiewicz), Cionek (46.Waszkiewicz ), Radecki (46. Szóstko), Józefiak (46. Straus) – Milewski (46. Grudziński), Malinowski (46. Szymaniuk 60. Zawadzki), Grzyb (46. Drażba), Jastrzębski (46. Murawski) – Burzyński (46. Mackiewicz) - Ćetković (46. Zapolnik)