Podsumowanie 20. kolejki Klasy Okręgowej

piłka nożna 2008-04-20 17:49:19

W weekend odbyła się 20 kolejka Klasy Okręgowej. Już w sobotę doszło do dwóch sporych niespodzianek. Pierwsza z nich miała miejsce w Narewce gdzie miejscowy LZS pokonał wyżej notowaną ekipę Skry Wizna.

Gospodarze dominowali na boisku w pierwszej połowie oddając wiele strzałów na bramkę Wizny zaś słabo dysponowani dziś goście przez pierwsze 45 minut rzadko stwarzali sytuacje podbramkowe. Na prowadzenie Narewkę wyprowadził Kołodko. W 44 minucie strzałem z poza pola karnego, który przelobował bramkarza, wyrównującą bramkę zdobył Marcin Makowski. Po przerwie mecz się wyrównał. Obie drużyny mogły zdobyć bramkę jednak ostateczne słowo należało dziś do gospodarzy. W 63 minucie bramkę zdobył grający na pozycji stopera Narewki Mirosław Krasnopolski Jak się później okazało był to gol na wagę 3 punktów.

Inne niespodziewane rozstrzygnięcie miało miejsce w Choroszczy gdzie Narew pokonała także 2:1 Dąb Dąbrowę Białostocką. Goście przeważali pierwszą połowę lecz nie wykorzystali wielu stuprocentowych sytuacji. Bramki kibice zobaczyli dopiero w drugiej połowie. Najpierw prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 55 minucie Kieżel. Później rzut karny wykorzystał Bagiński i na kwadrans przed końcem meczu było 2:0. Rozmiary porażki zmniejszył w 85 minucie również wykorzystując jedenastkę.

Po tej przegranej piłkarzy Dęba spadli z 5. pozycji w tabeli kosztem Korony Dobrzyniewo, która pokonała na wyjeździe drużynę ze Śniadowa 2:0. Kolejne tęgie lanie dostał outsider rozgrywek – druga ekipa Pogoni Łapy. Tym razem przegrała z białostockim Włókniarzem, który zaaplikował jej 6 bramek nie tracąc przy tym żadnej. W czołówce umocnili się zawodnicy Gryfu Gródek, którzy wygrali z Rudnią w Zabłudowie 2:0. Puszcza Hajnówka pokonała na wyjeździe chimerycznie grający na wiosnę Wasilków 1:0. Było to klasyczne spotkanie „o 6 punktów” gdyż obie ekipy rywalizują ze sobą bezpośrednio o awans do nowej IV ligi i po tym zwycięstwie bliżsi osiągnięcia tego sukcesu są gracze z Hajnówki.

W dwóch ostatnich meczach 20. kolejki swoje spotkania rozgrywali lider i wicelider rozgrywek. Znicz Suraż wygrał na wyjeździe 1:0 z Polonią Raczki i został niespodziewanym liderem z dorobkiem 44 punktów. Stało się tak, ponieważ sensacyjnej porażki doznał na własnym boisku Kolejarz Czeremcha. Jej sprawcami okazali się być zawodnicy słabo spisującego się, bo zajmującego dopiero 13. pozycję w tabeli gracze Magnata Juchnowiec. Biorąc pod uwagę zwycięstwo Gryfa Gródek, ścisk w czołówce jest teraz jeszcze większy co wróży emocje do samego końca rozgrywek.