III liga: Orzeł Kolno - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:4 (0:1)

piłka nożna / Kolno 2008-04-20 18:48:20

W ostatnim meczu 21. kolejki III ligi, grupy I Orzeł Kolno przegrał na własnym boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:4i nadal z dorobkiem 5 punktów zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli.

Mecz, jak zwykle grając u siebie, dobrze rozpoczął zespół z Kolna. Zagrożenie pod bramka gości stwarzał między innymi Sawko jednak nie przyniosło to bramkowego efektu. W pierwszej połowie dobrze prezentował się także Bassiriki, jednak także on był nieskuteczny. Tuż przed przerwą zaczynający mieć optyczna przewagę goście zdobyli prowadzenie. Strzałem z pola karnego bramkarza Orła Rakowieckiego pokonał Dudek i Świt schodził do szatni z jednogramowym prowadzeniem. Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy śmiało zaatakowali rywali. W 60 minucie Zjawiński podwyższył na 2:0 dla przyjezdnych i wydawało się, że jest po meczu. Nadzieje w kibicach gospodarzy odżyły 5 minut później, gdy to pozyskany przed rundą wiosenną gracz z Burkina Faso - Bassiriki Diane zdobył gola kontaktowego i mieliśmy 2:1. Piłkarze Świtu nie załamali się takim obrotem sprawy i nadal realizowali swoje założenia taktyczne, które polegały na długim utrzymywaniu się przy piłce. Przyniosło to efekt na kwadrans przed końcem spotkania, gdy to Barankiewicz podwyższył na 3:1. W ostatnich sekundach meczu czwartą bramką dobił gospodarzy Zjawiński, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Orzeł Kolno - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:4 (0:1)

Bramki: Bassiriki Diané (60) - Tomasz Dudek (43), Dariusz Zjawiński (54) i (86), Łukasz Barankiewicz (77)

Orzeł: Rakowiecki - Łachacz, Ossowski, Bagiński, Mamadou, Łuba (58 Sałata), Brzeziński, Sawko, Kiełczewski (58 Wszeborowski), Bassiriki (90 Kowalewski), Solecki (80 Kostuch),

Świt: Fogler - Lendzion, Dudek, Jędrzejczyk (68 Barankierwicz), Kucharczyk, Obem, Gmitrzuk, Łoszakiewicz (72 Kabala), Reginis, Zjawiński, Wojtczak (88 Kołakowski)