Pięć medali gospodarzy w Aquaparku Suwałki

sporty wodne / Suwałki 2012-03-18 21:11:53

Pięć medali zdobyli gospodarze w zakończonych w Aquaparku Suwałki trzydniowych pływackich Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów (17-18 lat). W niedzielę, ostatniego dnia zawodów, srebro na 100 metrów stylem dowolnym wywalczył Daniel Rzadkowski (50.64). Tym samym został jednym z najlepszych zawodników suwalskich mistrzostw.

Wcześniej zdobył w nich złoto i brąz. Także trzy medale, po zdobyciu złota i brązu, mogła mieć jego klubowa koleżanka z MUKS Olimpijczyk Suwałki- Alicja Szczytko. W niedzielę była bardzo blisko miejsca na podium w finale wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Uzyskała w nim 57.85, o 0.35 więcej od trzeciej zawodniczki na mecie.

Także czwarty czas, na 800 metrów stylem dowolnym, uzyskała w niedzielę inna suwalczanka Ewelina Bartoszewicz. Gospodarze uplasowali się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji medalowej i punktacji drużynowej. W tej pierwszej zwyciężył AZS AWF Katowice, który zdobył dziesięć medali, w tym aż dziewięć złotych. Na drugim miejscu uplasował się Śląsk Wrocław (16 medali), a na trzecim MKP Szczecin (14). W punktacji drużynowej najlepszy okazał się Śląsk przed MKP Szczecin i AZS AWF Katowice. Aquapark Suwałki, który po raz pierwszy gościł imprezę tej rangi, sprawdził się znakomicie.

W październiku tego roku odbędzie się w nim jeszcze bardziej prestiżowa impreza- Grand Prix Polski w pływaniu. W Suwałkach zaprezentują się wtedy uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Z powodu mistrzostw strefa basenowa Aquaparku Suwałki była nieczynna dla innych użytkowników. Od poniedziałku wszystko wraca do normy. Z atrakcji wodnych będzie można korzystać codziennie od 6.00 do 22.00.