Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 (1:0)

piłka nożna / Białystok 2012-04-21 19:09:55

W drugim sobotnim spotkaniu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Górnika Zabrze2:1
Początek zawodów był bardzo ciekawy. W 3. minucie rywalizacji po błędzie zabrzańskiej defensywy doskonałą okazję do otwarcia wyniku spotkania miał Tomasz Frankowski, który próbował przelobować bramkarza rywali, lecz piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki Górnika.

Cztery minuty później po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Tomasza Kupisza „Franek” ponownie był bliski wpisania się na listę strzelców, ale został uprzedzony przez jednego z obrońców z Zabrza.

W 12. minucie doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Maciej Makuszewski dostał świetne podanie z głębi pola, popędził lewą stroną, a następnie został zahaczony przed polem karnym przez Łukasza Skorupskiego. Sędzia nie zdecydował się na wykluczenie bramkarza gości, karając go zaledwie żółtą kartką. Po chwili Makuszewski z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry, a w jego miejsce został wprowadzony Nika Dżalamidze.

W 27. minucie gry gospodarze objęli upragnione prowadzenie. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Marcina Burkhardta piłka trafiła do Frankowskiego, który sprytnym uderzeniem piętą trafił w poprzeczkę. Futbolówkę dobijał Tomasz Porębski, lecz ta trafiła w słupek, na szczęście dla „żółto-czerwonych” piłka ponownie znalazła się w posiadaniu Frankowskiego, który tym razem już się nie pomylił, uderzając bardzo silnie pod poprzeczkę.

Po upływie sześciu minut zabrzanie byli bliscy doprowadzenia do remisu, lecz groźny strzał Nakoulmy odbił Grzegorz Sandomierski. Napastnik z Burkina Faso zdołał oddać kolejne uderzenie, lecz tym razem piłka minęła lewy słupek bramki. W obu tych sytuacjach nie popisała się formacja defensywna podopiecznych Tomasza Hajty. Chwilę wcześniej po drugiej stronie boiska Jagiellończycy reklamowali zagranie ręką obrońcy Górnika w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczał.

Minutę później dobrą okazję do strzelenia gola miał Dżalamidze, który oszukał zwodem rywala, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.
W końcówce pierwszej połowy źle zachował się Burkhardt, który z połowy boiska oddał strzał na własną bramkę, ale na posterunku był Sandomierski.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Po niezłej akcji skrzydłem futbolówka trafiła na głowę Arkadiusza Milika, ale po jego strzale nieznacznie chybiła celu.

W 56. minucie to jednak Jagiellonia zdobyła kolejną bramkę. Świetną szarżę prawym skrzydłem przeprowadził Luka Pejović, dośrodkował idealnie w tempo do Frankowskiego, który sprytnym strzałem umieścił futbolówkę w lewym rogu zabrzańskiej bramki.
Po chwili mogło być 3:0, ale kolejne uderzenie „Franka” padło łupem Skorupskiego.

Następnie dobrą sytuację do strzelenia kontaktowego gola stworzyli podopieczni Adama Nawałki, ale strzał z siedmiu metrów niepilnowanego Michała Pazdana zatrzymał się na poprzeczce jagiellońskiej bramki. Obrońca Górnika miał czego żałować, bo okazja do wpisania się na listę strzelców była wyborna.

W 77.minucie Jagiellonia była bliska trafienia po raz trzeci. Po doskonałym rozegraniu rzutu wolnego z prawej strony pola karnego idealnie dośrodkował Kupisz, ale Pejovic nie zdołał sięgnąć piłki głową. Dwie minuty później Górnikowi udało się wreszcie trafić do jagiellońskiej siatki, a autorem gola został Milik. Zabrzański napastnik wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej strony i uderzeniem głową pokonał Sandomierskiego.

Do końca meczu na boisku nie działo się już nic ciekawego. Jagiellonia zasłużenie sięgnęła po raz czwarty z rzędu na własnym stadionie po komplet punktów.

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Norambuena, Cionek, Porębski, Pejovic - Makuszewski (16.Dzalamidze), Bandrowski, Grzyb, Kupisz - Burkhardt (64.Tymiński) - Frankowski (73.Pawłowski)

Górnik Zabrze: Skorupski - Pazdan (82.Mączyński), Kwiek, Nakoulma, Marciniak, Olkowski, Przybylski, Magiera, Bemben (58.Zieliński), Danch, Milik