Wypowiedzi po meczu Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze

piłka nożna / Białystok 2012-04-22 12:30:53

W drugim sobotnim spotkaniu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Górnika Zabrze2:1
Początek zawodów był bardzo ciekawy.

Trenerzy o meczu:

Adam Nawałka (Górnik Zabrze): Gratuluje Jagiellonii zwycięstwa. Myślę, że był to mecz, który mógł się podobać. Moja drużyna zaczęła grać dopiero w 60. minucie, kiedy już przegrywaliśmy 2:0. Nie wiem czy to była strategia Jagiellonii, że wycofała grę na własną połowę żeby wykorzystać szybki atak ale jeżeli chcemy zdobywać punkty na wyjeździe to organizacja naszej gry obronnej musi wyglądać inaczej. Ten mecz był również doskonałym doświadczeniem dla naszych środkowych pomocników. Teraz wiedzą jak zachować się przy zawodniku, który wykorzystuje każdy centymetr boiska, każdy słaby punkt przeciwnika, który tak świetnie na boisku się porusza. Mowa oczywiście o Tomaszu Frankowskim, z którym miałem okazję pracować. To przyjemność oglądać go na boisku.

Tomasz Hajto (Jagiellonia Białystok): Zgadzam się z trenerem Nawałką, że ten mecz mógł się podobać. Wszyscy dookoła mówią, że o nic już nie gramy a dzisiaj pokazaliśmy charakter. Martwią mnie błędy w defensywie, których dzisiaj niestety nie brakowało. Co do Tomka to cieszę się z decyzji jaką podjęliśmy z Dźwigałą, żeby wystawić go już od pierwszej minuty. Po tak długiej kontuzji, sam Tomek nie był co do tego przekonany i wolał wejść w końcówce na podmęczonego rywala. Zadecydowaliśmy jednak inaczej i tylko się cieszyć. My też nabieramy tego doświadczenia dzięki podejmowaniu takich decyzji.Chciałbym odnieść się jeszcze do jednej sprawy. Piłka jest brutalna. Sam wiem to najlepiej bo przecież grałem bardzo długo, ale nie można w taki sposób atakować przeciwnika. Rozmawiałem już po meczu z sędzią bo twierdzę, że za to zagranie powinna być czerwona kartka i nie dlatego, że Makuszewski znajdował się w dogodnej sytuacji a dlatego, że w tak brutalny sposób został sfaulowany. Arbiter powiedział, że jeżeli popełnił błąd to jest mu przykro, ale taką podjął decyzję.

Piłkarze o meczu:

Maciej Makuszewski (Jagiellonia Białystok): : Była chyba 16. minuta gry, gdy Marcin Burkhardt zagrał fajną piłkę na wolne pole i bramkarz wyszedł do tej sytuacji. Dziubnąłem piłkę. Widziałem, że Tomek Kupisz jest sam za liną obrony i miałem taki plan, że tylko lekko sobie dziubnę tą piłkę obok bramkarza i dam mu do pustej bramki. Bramkarz trafił mnie w nogę, na wysokości łydki i to był już dla mnie koniec dzisiejszego spotkania. Myślę, że gdy ktoś by kopnął tak samo pana sędziego, to wtedy by zadecydował jaka powinna być za to kara. Moim zdaniem była to czerwona kartka, bo ja nie dokończyłem tego spotkania, a bramkarz dokończył. W szatni od razu dostałem zastrzyk. Teraz na pewno jest lepiej, ale jutro mam jakiś zabieg i zobaczymy. Myślę, że gdzieś koło czwartku może będę już normalnie trenował. Łukasz Skorupski podszedł do mnie na boisku i mnie przeprosił. Jeszcze teraz Łukasz Tymiński przekazał mi kolejne przeprosiny. Taki jest sport. Wiadomo, że czasami się oberwie, ale będę żył.

Tomasz Porębski (Jagiellonia Białystok): : Nie wiem, czy to przypadek, czy szczęście, bo w tych meczach, w których ja gram na wiosnę, to większość wygrywaliśmy, oprócz spotkania z Zagłębiem Lubin. Cieszę się, że takie mam statystyki. Niepotrzebnie stracona bramka. Tylko spoglądałem na zegar, jak czas wolno leci od 80. minuty, ale do końca byliśmy skoncentrowani, oprócz tej straty bramki i cieszę się, że dowieźliśmy ten wynik do końca. Tomasz Frankowski pokazał dzisiaj, że warto przedłużyć z nim kontrakt i warto z nim pozostać, chociaż na ten jeden rok. Fajnie, ze strzelił dwie bramki, które dały nam zwycięstwo. Teraz trzeba jechać do Warszawy i powalczyć o punkty, bo myślę, że Legia będzie grała pod presją. Przegrała dziś z Lechem, a ostatnio zremisowała z Widzewem. My pojedziemy po punkty i myślę, że sprawimy niespodziankę.