I Otwarte Mistrzostwa Szkół i Burs w Przysiadach

sporty szkolne / Łomża 2012-04-30 08:02:28

Dnia 26/04/2012 odbyły się w Bursie Szkolnej nr 2 w Łomży, I Otwarte Mistrzostwa Łomża Szkół Ponadgimnazjalnych i Burs w Przysiadach. Jest to jedna z najcięższych konkurencji trójboju siłowego. Zgłosiło się dziewięciu uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie.

Puchar najsilniejszego zawodnika turnieju w kategorii open wg. tabeli Wilksa został Adrian Lipiński z ZSMiO nr 5 w Łomży. Puchar za największy osiągnięty wynik na zawodach zdobył Gugało Karol z Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży z wynikiem 162,5 kg.

Klasyfikacja open do lat 18:
I miejsce Gugało Karol BS nr 2 - 162,5 kg - 116,12 pkt.
II miejsce Ścibek Łukasz ZSMiO nr 5 w Łomży - 120 kg - 88,04 pkt
III miejsce Sternik Damian BS nr 2 - 110 kg - 85,52 pkt.
IV miejsce Andrukiewicz Michał BS nr 2 - 90 kg - 83,25 pkt

Klasyfikacja open do lat 20:
I miejsce Lipiński Adrian ZSMiO nr 5 - 145 kg - 119,23 pkt
II miejsce Pietruczak Sebastian ZSMiO nr 5 - 150 kg - 109,72 pkt

Drużynowo I miejsce zajął Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, II miejsce Bursa Szkolna nr 2 w Łomży.
Organizatorem zawodów była Bursa Szkolna nr 2 w Łomży i wychowawca Zbigniew Turowski