Powiększa się galeria sław SKS Wigry Suwałki

piłka nożna / Suwałki 2008-04-23 08:58:29

Powiększa się Galeria Sław Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry Suwałki. Kolejną nominację do tego szczególnego grona otrzymała właśnie drużyna Wigier z 30 września 1979 roku, która zagrała pamiętny mecz pucharowy z Legią Warszawa. Było to najlepsze spotkanie w historii suwalskiego klubu.

Chociaż gospodarze przegrali wówczas 0:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie dogrywki, zebrali bardzo pochlebne opinie za grę z utytułowanym rywalem. Mecz obserwowało prawie 6 tysięcy kibiców.

Wigry wystąpiły wtedy w składzie: Leonowicz, Syryca, Sosnowski, Rykaczewski, Szczęsny,(od 97 minuty Kruchelski), Liminowicz, Bołądź, Śliwinski, Ołowniuk, Chrzanowski i Serafin. W najbliższą sobotę ci piłkarze ponownie zaprezentują się przed suwalską publicznością.

Tego dnia odbędzie się bowiem uroczystość wręczenia pamiątkowych koszulek z okazji nominacji do Galerii Sław SKS Wigry. Przewidziano ją w przerwie trzecioligowego meczu Wigry- SKS Łódź, który rozpocznie się o 16.00.

Przypomnijmy, że pierwszym członkiem Galerii Sław SKS Wigry został w marcu tego roku Henryk Leonowicz, najlepszy bramkarz w historii klubu. Poprzez klubową galerię działacze Wigier chcą przypomnieć najważniejszych ludzi i wydarzenia z szęśćdziesięcioletniej historii suwalskiego klubu.