1/4 okręgowego PP: Sokół Sokółka - Wigry Suwałki 1:0 (0:0)

piłka nożna / Sokółka 2008-04-23 18:35:10

W najciekawszym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Województwa Podlaskiego wicelider IV ligi, zespół Sokoła Sokółka dość nieoczekiwanie pokonał występujące na co dzień w III lidze Wigry Suwałki 1:0 strzelając bramkę w ostatnich minutach meczu.

Od samego początku spotkania, częściej przy piłce utrzymywali się goście, jednak nie potrafili znaleźć recepty na cofnięty się na własnej połowie zespół wicelidera IV ligi. Po 20 minutach gry zaznaczać się zaczęła lekka przewaga Sokoła. W tym czasie groźnie na bramkę uderzał między innymi Łomasko, lecz na posterunku był Barwicki, który w tym spotkaniu grał na pozycji bramkarza Wigier zamiast Gikiewicza. Goście przycisnęli w końcówce pierwszej połowy. Aktywny Rybkiewicz obsłużał dobrymi podaniami swoich partnerów, lecz dobre okazje zmarnowali Baranowski oraz Trocki. W pierwszej połowie mecz był przerywany z powodu incydentów, które miały miejsce na stadionie, gdyż kibice gospodarzy wkraczali na murawę i  usiłowali przedostać się do sektora fanów Wigier.

Drugą połowę Sokół rozpoczął w innym składzie.  Za Andrzejewskiego wszedł Sołowiej, a za Bogdana Tochwin. W Wigrach Baranowskiego zastąpił zaś młody Adrian Niewulis. W 47 minucie pochodzący z Bułgarii gracz Wigier Todorov trafił w słupek. Gracze gości praktycznie cały czas próbowali zdobyć gola, lecz Trocki, Danielczyk oraz Niewulis chybiali minimalnie. W 73 minucie piłkę w siatce Wigier umieścili piłkarze Sokoła, jednak sędzia liniowy już w trakcie akcji sygnalizował pozycję spaloną. Suwalczanie uparcie dążyli do zdobycia bramki. Wielokrotnie wywalczali rzuty rożne, którymi nie potrafili jednak zaskoczyć rywali. W futbolu to nie zawsze lepszy zespół na boisku zdobywa bramkę. W 86 minucie w środku boiska piłkę gościom odebrał wprowadzony po przerwie Tochwin, na szybkości minął dwóch rywali, zszedł do prawej strony,  po czym dośrodkował w pole karne do Toczydłowskiego a ten nienagannie przyjął piłkę, oddał strzał w krótki słupek i gospodarze prowadzili 1:0. W ostatnich minutach meczu wynik nie uległ zmianie i IV-ligowiec z Sokółki pokonał szczęśliwie Wigry 1:0 i awansował do półfinału.