1/4 okręgowego PP: Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)

piłka nożna / Bielsk Podlaski 2008-04-23 18:46:05

W spotkaniu ćwierćfinałowym wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zagrały dwa zespoły występujące w IV lidze Tur Bielsk Podlaski pokonał Olimpię Zambrów 1:0. Zespół gości po pierwszych 45 minutach nie dość, że przegrywał, to grał w "dziewiątkę", gdyż dwóch zawodników z Zambrowa zostało ukaranych czerwonymi kartkami.

Mimo awansu trener Grzegorz Szerszenowicz nie był w pełni zadowolony ze swoich podopiecznych. Tur nie potrafił podwyższyć wyniku, chociaż grał z przewagą dwóch zawodników przez kilka minut pierwszej i całą drugą połowę. Była 41 minuta meczu. Sędzia spotkania Mariusz Matłoka z Łap, od początku bardzo wrażliwy na wszelkie dyskusje i reakcje zawodników z Zambrowa, ukarał drugą żółtą kartką Tomasza Jastrzębskiego. Zambrowianie gorąco protestowali, a szczególnie bramkarz Łukasz Trudnos. On miał już wcześniej "żółtko" za dyskusje i w tym momencie otrzymał drugie. Tym samym również został wykluczony. Po targach i przepychankach obaj gracze ostatecznie opuścili boisko i w tym momencie wydawało się, że Tur nie może nie awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Prowadzenie nasi gracze uzyskali jednak jeszcze przed tym zajściem za sprawą Artura Kiszko, którego strzał w 18 minucie po słupku wpadł do bramki gości. Cztery minuty później ten sam gracz mógł podwyższyć na 2:0, ale za długo przetrzymywał piłkę i przegrał pojedynek sam na sam z Trudnosem. W pierwszej połowie Olimpia z rzadka przedostawała się pod naszą bramkę dzięki konsekwentnej grze Tura. Nasi piłkarze rozegrali naprawdę dobre 45 minut i zasłużenie prowadzili.

Wydawało się, że po przerwie, kiedy goście grali juz w osłabieniu, Tur powinien bez większych problemów podwyzszyć wynik. Niestety, nasi gracze stanęli. W 51 minucie strzał z dystansu gracza gości niewiele minął poprzeczkę. To było ostrzeżenie, że Olimpia tanio skóry nie sprzeda. W dalszej części Tur osiągnął przewagę w posiadaniu piłki, często przebywał na połowie gości, ale też raził niedokładnością. Brakowało pomysłu na twardo grającą defensywę gości. W 59 minucie groźne uderzenie Pawła Łochnickiego wybił na róg rezerwowy bramkarz Olimpii Mateusz Konopka. W 82 minucie wprowadzony na boisko Marcin Szmurło uderzył głową po rzucie rożnym, ale futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Olimpia odkryła się, a nasi gracze powinni to wykorzystać. Niestety, Szmurło najpierw niedokładnie podał do Radosława Klepackiego w sytuacji 2 na 1 z obrońcą, a chwilę później strzelił mocno po ziemi, ale prosto w golkipera z Zambrowa.

Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)
Bramka: A.Kiszko 18.

Tur: Kucharczyk - Siemieniuk, Naumczuk, Sawicki, Turczyński - Car (46 M.Jakubowski), Łochnicki, Klepacki, Karol Jakubowski (63 Martyniuk) - A.Kiszko (82 Arciuszkiewicz), Wesołowski (71 Szmurło).

Olimpia: Trudnos - Lis, Wołyniec, Olszewski - Gosk (45+1 Konopka), Modzelewski, Wilczewski, Jastrzębski, Piszczatowski (90+1 Dębek) - R.Kowalczyk (78 Twardowski), W.Kowalczyk.

Żółte kartki: Trudnos, Jastrzębski, Modzelewski, Gosk, Olszewski (Olimpia).
Czerwone kartki: Jastrzębski (Olimpia) - 41 min. za drugą żółtą, Trudnos (Olimpia) - 42 min. za drugą żółtą.
Sędziował: Mariusz Matłoka (Łapy).
Widzów: ok. 100.