Udane występy zapaśników z woj. podlaskiego

sporty szkolne / Gorlice 2012-07-12 08:11:00

Do udanych należy zaliczyć występy naszej młodzieży w finałach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Małopolska ‘2012.

Na rozegranej w dniach 29.06-01.07.2012 r. w Gorlicach, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet dobrze spisały się zawodniczki MLUKS „Gwiazda” Szczuczyn i KS „Podlasie” Białystok. Indywidualnie najlepiej wypadły: Justyna Żynel waga 60 kg -„Podlasie” i  Ewa Alicka waga 65 kg -„Gwiazda”, które zdobyły brązowe medale.

Na miejscach 9-11 uplasowały się: Karolina Drobińska waga 49 kg i Karolina Jęsław waga 70 kg (obie „Podlasie” Białystok) oraz Magdalena Drobińska waga 43 kg, Karolina Zamojska waga 46 kg, Paulina Aktar waga 52 kg, Adrianna Zańko waga 56 kg, Weronika Szczech waga 65 kg i Anna Czyżyńska waga 70 kg (wszystkie „Gwiazda” Szczuczyn).

W klasyfikacji klubowej na wysokim V miejscu uplasował MLUKS „Gwiazda” Szczuczyn z dorobkiem 25,5 punktów, a KS „Podlasie” Białystok na XIV m. – 13 punktów wśród 39 sklasyfikowanych klubów z kraju. Województwo podlaskie uplasowało się z dorobkiem 38,5 punktów na wysokim IV miejscu.

Finały XVIII OOM w zapasach klasycznych odbyły się w Myślenicach w dniach 02-04.07.2012 r.

Doskonale wypadł TOMASZ STASIEWICZ, wychowanek trenera Krzysztofa Kierdelewicza z LUKS „Amator” Juchnowiec, obecnie KS „Podlasie” Białystok, który zdobył złoty medal w wadze 46 kg. Tomek w eliminacjach wygrał z Bartoszem Szałowskim, srebrnym medalista XVII OOM w zapasach wolnych, a w półfinale pokonał Grzegorza Rutkowskiego „Olimpijczyk” Radom rywala do reprezentacji na tegoroczne MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW – Katowice 20-22.07.2012 r.

Walka finałowa z  Wojciechem Kańskim z KS Piaseczno była jednostronnym pokazem techniki zapaśniczej w wykonaniu Tomasza Stasiewicza, który w 4 wygranych pojedynkach zdobył 42 punkty techniczne. Po zwycięstwie w walce finałowej trener Kadry Narodowej Kadetów, Piotr Szczepaniok wręczył Tomkowi nominację do reprezentacji na Mistrzostwa Europy Kadetów.
Dobrze wypadł również Oskar Czyżewski MOSiR Grajewo, który zdobył brązowy medal w wadze 85 kg. Minimalnie na punkty przegrał walkę o brązowy medal Przemek Wiszowaty „Podlasie” waga 69 kg, zdobywając V miejsce.

VII miejsce w wadze 85 kg zajął Sebastian Zubowicz „Olimpik” Suwałki, X miejsce w wadze 100 kg zajął Szymon Chojnowski –„Podlasie” Zabłudów, XIV miejsce w wadze 69 kg zajął Maciej Hołubowicz, a XVII m. w wadze 100 kg był Jędrzej Warpechowski (obaj „Podlasie” Białystok) i  XVIII Przemysław Opryszczko waga 100 kg - „Amator” Juchnowiec.

W klasyfikacji drużynowej X miejsce z dorobkiem 19 punktów zajął KS „Podlasie” Białystok, XXX m. MOSiR Grajewo – 6 punktów, XXXVIII m. LMUKS „Olimpik” Suwałki – 4 punkty i XXXXIX m. LUKS „Amator” Juchnowiec – 1 punkt.