III liga: Ruch Wysokie Mazowieckie na kolanach!

piłka nożna / Wysokie Mazowieckie 2008-04-26 15:28:32

Lider grupy I III ligi, Freskovita Wysokie Mazowieckie przegrał na własnym stadionie z Dolcanem Ząbki 1:3 (1:1). Jedyna bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Kachniarz

Gracze z Ząbek prezentują się jak do tej pory wiosną bardzo dobrze, wcześniej pokonali między innymi Wigry Suwałki i Sokół Aleksandrów Łódzki. Freskovita do dziś nie przegrała w tym sezonie ani jednego meczu przed własną publicznością, toteż wszyscy w Wysokim Mazowieckim liczyli na zwycięstwo i utrzymanie bezpiecznej przewagi nad drugim zespołem w tabeli. Tak się jednak nie stało i w meczu na szczycie wicelider ograł lidera 3:1 i z bezpiecznej przewagi, którą posiadał po rundzie jesiennej zespół gospodarzy dzisiejszego spotkania, zostały już tylko 3 punkty.

Pierwszego gola zdobyli goście. Piłkę w siatce w 18 minucie umieścił napastnik Dolcanu, Marcin Stańczyk. W 38 minucie odżyły nadzieje gospodarzy. Bramkę dającą wyrównanie zdobył dla Freskovity Michał Kachniarz i straty zostały wyrównane. Po przerwie lepiej grali goście. Ta część spotkania w pełni odzwierciedliła obecną dobrą formę przyjezdnych, którzy na wiosnę Graja rewelacyjnie i średnią liderów III ligi, którzy Graja bardzo nierówno. W Dolcanie duże zagrożenie w tym meczu stanowił Maciej Tataj, który pozyskany został z Polonii Warszawa. W 65 minucie wykorzystał rzut karny i zdobył wiosną już swoją 6. bramkę. 10 minut później było już 1:3. Brzeźniak ładnym strzałem wykończył akcję gości i było już jasne, że punkty pojadą do Ząbek.

Freskovita wiosną spisuje się naprawdę słabo. Po bardzo udanej jesieni, apetyty wszystkich w Wysokiem Mazowieckiem bardzo urosły. Tymczasem inne ekipy na wiosnę szczególnie traktują pojedynki z liderem i stawiają podopiecznym Sławomira Adamusa trudne warunki i o kolejne, przybliżające do awansu zwycięstwa będzie coraz trudniej.

Freskovita Wysokie Mazowieckie – Dolcan Ząbki 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 - Stańczyk [17] 1:1 – Kachniarz [38],  1:2 - Tataj [65–k], 1:3 -Brzeźniak [75]