Ekstraklasa: Jagiellonia pokonała u siebie Pogoń 1:0

piłka nożna / Białystok 2013-04-06 17:37:10

Jagiellonia Białystok w spotkaniu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonała przed własną publicznością Pogoń Szczecin 1:0 (1:0). Gola na wagę zwycięstwa "Jagi" zdobył niezawodny Tomasz Frankowski.

Mecz rozpoczął się po myśli białostoczan. W 4. minucie dośrodkowanie Dawida Plizgi ręką w polu karnym zatrzymał Maksymilian Rogalski, a arbiter bez wahania podyktował rzut karny dla Jagiellonii. "Jedenastkę" pewnym strzałem na bramkę zamienił Tomasz Frankowski, który zdobył swojego 168. gola w ekstraklasie. W 9. minucie doskonałą okazję do wyrównania zmarnował Adam Frączczak, który zamiast podawać do będącego na czystej pozycji Tomasza Chałasa zdecydował się na indywidualną akcję i przegrał pojedynek z Jakubem Słowikiem.

Kilka minut później zbyt lekki strzał na bramkę Jagiellonii oddał Maksymilian Rogalski. W 22. minucie dośrodkowania Mateusza Lewandowskiego omal nie spożytkował Adam Frączczak, którego uderzenie głową okazało się minimalnie niecelne. W kolejnych minutach dwa strzały z rzutów wolnych oddał Maciej Gajos, jednak w obu przypadkach poprawnie interweniował Radosław Janukiewicz. Doskonałą okazję do podwyższenia na 2:0 "żółto-czerwoni" mieli w 39. minucie, gdy strzał Adama Dźwigały na rzut rożny sparował golkiper gości.

Na początku drugiej odsłony długą piłką Tomasza Frankowskiego uruchomił Jakub Słowik, jednak napastnik Jagiellonii zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i zmarnował okazję do zdobycia bramki. W 68. minucie w sytuacji sam na sam znalazłby się Dawid Plizga, jednak faulu na nim dopuścił się Emil Noll, który za swoje przewinienie został wyrzucony z boiska. W ostatnim kwadransie dwie dobre okazje do wyrównania stanu meczu zmarnował Donald Djousse. W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Lubos Hanzel.

Za tydzień Jagiellonia Białystok pojedzie do Gdańska na spotkanie z miejscową Lechią. Spotkanie zaplanowano na niedzielę (14 kwietnia) na godzinę 17:00.

Wypowiedzi pomeczowe:

Dariusz Wdowczyk (trener Pogoni): - Nie rozpoczęło się to spotkanie dla nas szczęśliwie. Szybko straciliśmy bramkę z rzutu karnego, który wynikł z chwili naszego gapiostwa. Z czasem zaczęliśmy grać piłką i nie wyglądało to źle z naszej strony, nawet gdy graliśmy w osłabieniu. Staraliśmy się doprowadzić o remisu a później ewentualnie powalczylibyśmy dalej.

Nie mam absolutnie nic do zarzucenia swoim zawodnikom, bo dzisiaj wykonali kawałek naprawdę dobrej pracy. Wyglądało to zdecydowanie lepiej niż w ubiegłym tygodniu. Z mojej perspektywy mieliśmy więcej z gry. Jagiellonia zwłaszcza w pierwszej połowie miała groźną okazję, gdzie bardzo dobrze zachował się Radek Janukiewicz.

Mieliśmy kilka okazji, by strzelić bramkę i mamy nad czym pracować, ale postęp pomiędzy tym co było w meczu z Lechem Poznań a dzisiaj na pewno był widoczny. Chłopcy w szatni mają co prawda spuszczone głowy, ale nie ma czym się martwić. To, że przegraliśmy mecz to trudno. Nieraz tak bywa. Sporo meczów jeszcze przed nami i na pewno będziemy walczyli. Jeżeli nadal będziemy tak pracowali, solidnie przykładali do zajęć i realizowali założenia to może być tylko lepiej.

Tomasz Hajto (trener Jagiellonii): - Przed meczem powiedziałem chłopakom, że jest to jeden z kluczowych meczów dla nas. Patrząc na to, że mamy w perspektywie mecze z drużynami z sąsiedztwa, czyli Lechią i Wisłą. Powiedziałem, że najważniejsze jest by wygrać i taki był to mecz.

Jeżeli chodzi o widowiskowość był to bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, ale graliśmy już piękne mecze, które przegrywaliśmy, a wówczas w tabeli nic się nie rusza. Nie chcę czytać przez cały tydzień w prasie, że ładnie graliśmy ale przegraliśmy, co parę razy się zdarzyło. Cieszę się z trzech punktów i gratuluję chłopakom, że to 1:0 udało nam się dowieźć do końca, bo Pogoń miała swoje sytuacje, ale taka jest przewrotna piłka. Czasami gra się fantastyczne mecze i się przegrywa, dzisiaj zagraliśmy słabsze spotkanie a mamy trzy punkty i to jest najważniejsze.

Jeżeli chcemy gonić pierwszą szóstkę musimy takie mecze wygrywać. Pogoń nie jest słabym zespołem, ma dobrych zawodników w składzie i jeszcze będzie robiła punkty nawet z czołowymi drużynami. Nasza liga jest bardzo wyrównana. Ten mecz w naszym wykonaniu nie ma wielkiej historii, historia jest taka, że mamy trzy punkty i jaśniejszą sytuację w tabeli. Już do tej góry nie musimy tak wysoko głowy podnosić, bo jest to zaledwie kilka punktów.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
Tomasz Frankowski 4' (k).

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena, 14. Adam Dźwigała, 4. Michał Pazdan, 18. Ľuboš Hanzel - 99. Dani Quintana (90, 92. Tomasz Kowalski), 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos (46, 5. Tomasz Bandrowski), 6. Dawid Plizga, 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (83, 19. Ugochukwu Ukah).

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 8. Peter Hricko, 44. Hernâni (46, 25. Sebastian Rudol), 19. Emil Noll, 28. Mateusz Lewandowski - 13. Takuya Murayama, 17. Maksymilian Rogalski, 20. Bartosz Ława, 9. Adam Frączczak, 27. Takafumi Akahoshi (71, 11. Robert Kolendowicz) - 7. Tomasz Chałas (46, 10. Donald Djoussé).

Żółte kartki: Frankowski, Hanzel, Słowik (Jagiellonia) - Rogalski, Frączczak, Rudol, Hricko (Pogoń).

Czerwone kartki: Ľuboš Hanzel (79', Jagiellonia) - Emil Noll (69', Pogoń).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Widzów: 3028.

źródło: inf. własne / Jagiellonia Białystok