II liga: Zwycięska passa Wigier przerwana przez Unię Tarnów

piłka nożna / Suwałki 2013-04-06 18:10:27

Zwycięską passę drugoligowych Wigier Suwałki przerwała Unia Tarnów, która pokonała gospodarzy 2:0 po golach zdobytych w drugiej połowie spotkania.

Podczas sobotniego spotkania zdecydowanie lepiej na boisku radził sobie zespół przyjezdnych, który w pierwszej połowie stworzył sobie kilka klarownych okazji. Dwie świetne sytuacje zmarnował Fojda, natomiast w kolejnej jego akcji dobrą interwencją wykazał się Karol Salik. Jedyną groźną akcję Wigry stworzyły po dośrodkowaniu Patryka Gondka, gdy Tomasz Tuttas uderzył głową ponad poprzeczką.

W 52. minucie prowadzenie gościom dał Dominik Bednarczyk, który dobił piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Łukasza Kazika. Trzy minuty później jeden z defensorów Wigier dopuścił się faulu na Ślązaku w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę bez kłopotów zamienił Łukasz Kazik.

Za tydzień zespół Wigier Suwałki czeka wyjazd na mecz z Motorem Lublin. Spotkanie zaplanowane zostało na 13 kwietnia (niedziela) na godzinę 14:00.

Wigry Suwałki - Unia Tarnów 0:2 (0:0)
Dominik Bednarczyk 52', Łukasz Kazik 55' (k).

Wigry: Salik - Widejko, Grudziński, Wenger, Lauryn, Atanacković, Gondek, Tarnowski, Pomian, Luksys, Tuttas.

Unia: Liberda - Jamróg, Bednarczyk, Witek, Węgrzyn, Sojda, Kazik, Tyl, Wilk, Slężak, Fałowski.

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).