II liga: Wigry Suwałki przegrały w 45 minut w Elblągu

piłka nożna / Elbląg 2013-04-17 18:02:24

Wigry Suwałki w zaległym spotkaniu 19. kolejki II ligi wschodniej przegrały na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:3. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, w której suwalczanie stracili aż trzy gole.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Wigier Suwałki. W 5. minucie faulowany w polu karnym suwalczan był Kamil Graczyk, a jedenastkę na gola zamienił pewnym strzałem Witalij Nadijewskij. Minutę później długi rajd prawą stroną przeprowadził Kiriłł Raduszko, a dośrodkowywana przez niego piłka… wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Karola Salika! W 25. minucie w skutek kontuzji boisko opuścić musiał napastnik Wigier Tomasz Tuttas, a w jego miejsce na boisku pojawił się Mateusz Romachów. W kolejnych minutach "biało-niebiescy" zaczynali dochodzić do głosu, jednak to gospodarze zdobyli gola. W 42. minucie dośrodkowanie Kamila Graczyka spożytkował Krzysztof Wierzba, który uderzeniem głową podwyższył na 3:0.

Świetną okazję do zdobycia bramki kontaktowej podopieczni Donatasa Vencevicius stworzyli sobie w 61. minucie, gdy dwukrotnie do wysiłku zmuszony został Aleksiej Rogaczow, a chwilę później po uderzeniu Davida Makaradze piłka trafiła w słupek. W 66. minucie futbolówkę minimalnie obok słupka gości posłał Kiriłł Raduszko. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry piłka uderzona przez Marcina Tarnowskiego zatrzymała się na poprzeczce elbląskiej bramki.

Wigry Suwałki plasują się niezmiennie na 13. pozycji w ligowej tabeli, aczkolwiek rozegrały dotychczas najwięcej spotkań spośród wszystkich drugoligowców - 23 mecze. W sobotę (20 kwietnia, 17:30) suwalczanie podejmą przed własną publicznością Znicz Pruszków.

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 3:0 (3:0)
Witalij Nadijewskij 5' (k), Kiriłł Raduszko 6', Krzysztof Wierzba 42'.

Olimpia: Rogaczow - Lewandowski, Ichim, Kołosow, Raduszko (68' Sedlewski), Skokowski (67' Piotrowski), Wierzba, Ressel, Pietrewicz (85' Lisiecki), Nadijewskij, Graczyk (78' Molga).

Wigry: Salik - Wenger, Lauryn (68' Sawicki), Sołowiej, Widejko, Baranowski (46' Makaradze), Atanacković (64' Gondek), Grudziński, Tarnowski, Tuttas (25' Romachów), Luksys.

Żółte kartki: Lauryn, Widejko (Wigry).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).