III liga: Zwycięstwa Tura, Olimpii i Dębu, remis Orła

piłka nożna / podlaskie 2013-04-20 12:49:03

W weekend, 20-21 kwietnia rozegrano 21. kolejkę III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Zwycięstwa odnotowały zespoły Tura Bielsk Podlaski, Olimpii Zambrów i Dębu Dąbrowa Białostocka.

Od strefy spadkowej odskoczył zespół Tura Bielsk Podlaski, który przed własną publicznością pokonał Motor Lubawa 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył w 37. minucie meczu Piotr Murawski.

Niespodziewane zwycięstwo w Łomży zanotował czternasty w tabeli Dąb Dąbrowa Białostocka, który pokonał gospodarzy 3:0 (1:0). Podopieczni Jacka Markiewicza mogli wygrać jeszcze wyżej, jednak w kilku sytuacjach zabrakło im skuteczności.

Olimpia Zambrów na własnym obiekcie długo męczyła się z dobrze dysponowanym tego dnia Huraganem Morąg, który stracił bramkę dopiero w 83. minucie meczu. Po szybkiej kontrze i zamieszaniu pod bramką rywali na listę strzelców wpisał się Łukasz Grzybowski.

Pierwszą wiosenną porażkę poniosła Warmia Grajewo, która nie sprostała na wyjeździe Sokołowi Ostróda. Gospodarze objęli prowadzenie w pierwszej połowie, natomiast po przerwie dołożyli drugie trafienie i bez kłopotów dowieźli korzystny rezultat do końca meczu.

W jedynym niedzielnym meczu III ligi Orzeł Kolno urwał punkt Wissie Szczuczyn remisując u siebie 1:1 (0:0). W 72. minucie na prowadzenie wyszli goście po strzale Radosława Guzowskiego, jednak ten sam zawodnik sześć minut później został trafiony piłką w rękę we własnym polu karnym. Podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Piotr Prusinowski.