Ekstraklasa: Boguski odebrał trzy punkty Jagiellonii

piłka nożna / Białystok 2013-04-20 12:49:24

Jagiellonia Białystok w spotkaniu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zremisowała przed własną publicznością z Wisłą Kraków 2:2 (1:0). Białostoczanie nie wykorzystali dwubramkowego prowadzenia i podzielili się punktami z "Białą Gwiazdą".

W pierwszej połowie piłkarze Jagiellonii Białystok osiągnęli przewagę optyczną, którą udokumentowali golem w 34. minucie gry. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Dani Quintana, a futbolówka odbiła się kolejno od słupka i poprzeczki, a następnie wyszła w pole, gdzie dopadł do niej Maciej Gajos i umieścił w bramce Wisły. W 44. minucie z rzutu wolnego sprzed pola karnego uderzał Kamil Kosowski, z którego strzałem poradził sobie Jakub Słowik. Chwilę później swoich sił strzelając na przeciwną bramkę ze stałego fragmentu gry próbował Dani Quintana, jednak chybił celu.

Wisła mogła wyrównać już w 49. minucie, gdy Michał Chrapek podał do Łukasza Burligi, jednak ten uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć interweniującego Jakuba Słowika. W 54. minucie indywidualną akcję przeprowadził Dawid Plizga, jednak w odpowiednim momencie przerwał ją Alan Uryga. Dziesięć minut później Tomasz Kupisz zdecydował się oddać strzał, który sparował w bok Gerard Bieszczad, jednak był bezradny wobec dobitki Dawida Plizgi i "żółto-czerwoni" mogli cieszyć się dwubramkowym prowadzeniem.

W 68. minucie rzut wolny z niebezpiecznej odległości egzekwował Emmanuel Sarki, który bezpośrednim uderzeniem na bramkę pokonał Jakuba Słowika. W 75. minucie nad bramką gości uderzał Dawid Plizga. Po chwili groźnie odpowiedział Emmanuel Sarki, który "obił" poprzeczkę białostockiej bramki. W 79. minucie znów w roli głównej wystąpił Emmanuel Sarki. Nigeryjczyk wyłożył piłkę Rafałowi Boguskiemu, który uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. W 88. minucie dobrą okazję zmarnował Radosław Sobolewski, natomiast w doliczonym czasie gry to samo uczynił Dani Quintana.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2 (1:0)
Maciej Gajos 34', Dawid Plizga 64' - Emmanuel Sarki 68', Rafał Boguski 79'.

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 19. Ugochukwu Ukah, 14. Adam Dźwigała, 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena - 99. Dani Quintana, 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos (60, 5. Tomasz Bandrowski), 6. Dawid Plizga, 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (68, 7. Euzebiusz Smolarek).

Wisła: 25. Sergei Pareiko (46, 30. Gerard Bieszczad) - 22. Marko Jovanović (75, 41. Paweł Stolarski), 4. Osman Chávez, 34. Alan Uryga, 21. Łukasz Burliga - 15. Emmanuel Sarki, 7. Radosław Sobolewski, 28. Cezary Wilk, 20. Michał Chrapek, 5. Kamil Kosowski - 77. Ivica Iliev (60, 9. Rafał Boguski).

Żółte kartki: Gajos, Ukah (Jagiellonia) - Iliev, Chávez (Wisła).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Liniowi: Krzysztof Myrmus, Jakub Winkler.

Widzów: 3 720.