Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia remisuje w Krakowie

piłka nożna / Kraków 2013-04-21 15:12:39

W ślady starszych kolegów poszli piłkarze Młodej Jagiellonii, którzy w 23. kolejce rozgrywek, identycznie jak pierwszy zespół, zremisowali z Wisłą Kraków 2:2 (1:1). Dwa trafienia dla "żółto-czerwonych" zanotował Filip Modelski.

W 4. minucie prowadzenie Młodej Jagiellonii dał Filip Modelski, który zaskoczył golkipera Wisły precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. W 30. minucie mocno uderzoną przez zawodnika Wisły piłkę odbił Bartłomiej Drągowski, a okazję do dobitki wykorzystał Adam Buksa, który doprowadził do wyrównania.

Po raz drugi prowadzenie Młoda Jagiellonia objęła w 68. minucie, gdy zespołową akcję skutecznie wykończył Filip Modelski. Czternaście minut później było już 2:2. Dośrodkowanie sprzed pola karnego na bramkę zamienił Adam Buksa.

Jagiellonia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Młodej Ekstraklasy z 31 punktowym dorobkiem i bilansem bramkowym 34:33. Następnym rywalem białostoczan będzie Lech Poznań, z którym podopieczni Samuela Tomara skonfrontują się na wyjeździe.

Wisła Kraków (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 2:2 (1:1)
Bramki: Adam Buksa 30', 82' - Filip Modelski 4', 68'.

Jagiellonia (ME): Drągowski - Waszkiewicz, Łupiński, Porębski, Zawadzki - Modelski, Kosiński, Kim (90' Kossyk), Kowalski (60' Buzun), Mackiewicz (89' Samluk) - Fidziukiewicz (45' Gajko).

źródło: inf. własne / Jagiellonia Białystok