III liga: Wyniki spotkań 23. kolejki rozgrywek

piłka nożna / podlaskie 2013-04-27 15:37:19

W weekend, 27 i 28 kwietnia trzecioligowcy z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rozegrali osiem spotkań w ramach 22. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej.

Trzeci z rzędu remis 1:1 wywalczył Orzeł Kolno, który w rundzie wiosennej stawia silny opór wyżej notowanym przeciwnikom. W pierwszej połowie prowadzenie gościom z Kolna dał Łukasz Barański, natomiast Warmia za sprawą Pawła Sypytkowskiego doprowadziła do wyrównania siedem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony.

ŁKS 1926 Łomża przegrał drugie spotkanie ligowe w rundzie wiosennej. Podopieczni Mariusza Bekasa przegrali na wyjeździe z MKS-em Korsze 0:1. Gola dla gospodarzy zdobył w 73. minucie Krzysztof Piwiszkis, który skutecznie wykonał podyktowaną jedenastkę.

W bezpośrednim pojedynku sąsiadujących w tabeli Huragana Morąg i Tura Bielsk Podlaski górą byli goście, którzy wygrali po rzucie karnym podyktowanym w końcówce meczu. W 86. minucie faulowany w polu karnym Huragana był Paweł Łochnicki, a Mateusz Jakubowski pewnym strzałem z jedenastu metrów pokonał golkipera gospodarzy.

Szóste zwycięstwo z rzędu, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe, jak i pucharowe potyczki, odniosła Olimpia Zambrów, która pokonała na wyjeździe Granicę Kętrzyn 1:0 (1:0).

- Zwycięskiego gola zdobył w 25. minucie spotkania Michał Poduch, który wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki przez obrońcę. Napastnik Olimpii przyjął futbolówkę w polu karnym i pokonał bramkarza uderzeniem z woleja z 11 metrów. Mecz nie był ciekawym widowiskiem ze względu na jakość płyty boiska. Piłka latała w powietrzu, ponieważ po murawie nie dało się grać - podsumował niedzielny mecz dla portalu Podlaskisport.pl trener Olimpii, Krzysztof Zalewski.

W starciu Dębu Dąbrowa Białostocka ze Startem Działdowo padł rezultat 1:1. W pierwszej połowie futbolówka zatrzymała się zarówno na słupku bramki gospodarzy, jak i gości. W 58. minucie prowadzenie gościom dał Marek Wyżlic, który zaskoczył golkipera Dębu strzałem z dystansu. Osiem minut później błąd popełnił bramkarz Startu, Kamil Jędrzejewski, a sytuację skrzętnie wykorzystał Norbert Toczydłowski, który wpisał się na listę strzelców.

Bez zwycięstwa w rundzie wiosennej pozostaje Wissa Szczuczyn, która przegrała w niedzielę u siebie z Płomieniem Ełk 0:1 (0:1). Gol, który przesądził o losach spotkania padł w 35. minucie, a jego autorem okazał się Michał Twardowski, dla którego było to jedenaste ligowe trafienie w bieżących rozgrywkach.