IV liga: Tur Bielsk Podlaski - Wissa Szczuczyn 1:1 (0:0)

piłka nożna / Bielsk Podlaski 2008-04-26 20:28:09

W meczu 21 kolejki IV ligi podlaskiej Tur Bielsk Podlaski zremisował na własnym boisku z Wissą Szczuczyn 1:1. Zawodnicy gości prowadzili od 80 minuty po golu Łukasza Świderskiego lecz ambitnie grający do końca gospodarze zdołali wyrównać w ostatniej minucie spotkania.

Pierwszą połowę zawodnicy gospodarzy zaczęli ofensywnie. Bramce gości zagroził między innymi Karol Jakubowski, ktory uderzył tuz obok słupka. Z czasem impet bielszczan osłabł, a i Wissa nie zagrażała specjalnie naszej bramce. W 41 minucie Emil Świderski z Wissy strzelił z rzutu wolnego pół metra nad poprzeczką bramki Tura a 2 minuty później dobrą okazję do objecia prowadzenia przez gości zmarnował Paweł Łochwicki.

W drugiej połowie Wissa postanowiła wyprowadzać szybkie kontrataki. Para napastników przyjezdnych: Emil Świderski i Wojciech Łapiński często stwarzała zagrożenie pod bramka gospodarzy. W 81 minucie jeden z zawodników Wissy dośrodkował w pole karne, gdzie na 5. metrze przed bramką znalazł się niepilnowany Łukasz Świderski i pokonał bezradnego Kucharczyka. Tur po stracie bramki rzucił się do odrabiania strat. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkarz Wissy niepotrzebnie wyszedł do zagranej z rogu piłki, ta trafiła na głową rezerwowego Mateusza Jakubowskiego, a ten skierował piłkę do siatki. Chwilę później Tur mógł zdobyć zwycięskiego gola, ale Dawid Siemieniuk posłał pilkę uderzeniem głową nad bramką rywali. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Tur Bielsk Podlaski - Wissa Szczuczyn 1:1 (0:0)

Bramki: M.Jakubowski 90+1 - Ł.Świderski 81.

Tur: Kucharczyk - Kulhawik, Naumczuk, Siemieniuk, Turczyński - Car (76 Kamil Jakubowski), Klepacki, Łochnicki, Karol Jakubowski (86 Arciuszkiewicz) - Wesołowski (69 M.Jakubowski), Kiszko (60 Martyniuk).

Żółte kartki: Turczyński (Tur), E.Świderski (Wissa).

Sędziował: Wojciech Pawlicz (Białystok).

Widzów: ok. 100.