III liga: Piąte z rzędu wiosenne zwycięstwo Olimpii

piłka nożna / Kętrzyn 2013-04-29 11:21:58

Piąte z rzędu zwycięstwo odniosła Olimpia Zambrów, która w niedzielę (28 kwietnia) pokonała w wyjazdowym spotkaniu Granicę Kętrzyn 1:0 (1:0). Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 25. minucie konfrontacji Michał Poduch.

W 25. minucie gry na dośrodkowanie w pole karne z prawej flanki zdecydował się Bartosz Wyrzykowski, a obrońca gospodarzy wybił zbyt krótko wybił piłkę. Na jedenastym metrze przyjął ją na klatkę piersiową Michał Poduch i strzałem z woleja pokonał golkipera Granicy.

Parę minut później w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Grzybowski, który uderzył niecelnie z kilku metrów. Okazję do wyrównania Granica miała w końcówce pierwszej odsłony, gdy sytuację sam na sam zmarnował napastnik gospodarzy, który uderzył nad bramką Olimpii.

W drugiej połowie na 2:0 mógł podwyższyć Michał Poduch, który nie wykorzystał sytuacji stworzonej po indywidualnej akcji przeprowadzonej przez Michała Kuczałka.

- Mecz nie był ciekawym widowiskiem ze względu na jakość płyty. Piłka raczej latała w powietrzu, ponieważ po murawie nie dało się grać - skwitował po meczu dla portalu Podlaskisport.pl grający trener Olimpii, Krzysztof Zalewski.

W najbliższy piątek, 3 maja zambrowska Olimpia podejmie na własnym obiekcie Wissę Szczuczyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 na sztucznym boisku w Zambrowie.

Granica Kętrzyn - Olimpia Zambrów 0:1 (0:1)
Michał Poduch 25′.

Olimpia: Czapliński - Olszewski, Zalewski, Gogol, Szczepanik - Wyrzykowski (51' Jaworowski), Kuczałek, Grzybowski, Hryszko - Zapolnik, Poduch (86' Szóstko).