Ekstraklasa: Pechowa porażka Jagiellonii z wiceliderem

piłka nożna / Białystok 2013-04-30 00:19:14

Jagiellonia Białystok w poniedziałkowym spotkaniu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pechowo przegrała z Lechem Poznań 0:1 (0:1). Podopieczni Mariusza Rumaka zainkasowali trzy punkty dzięki trafieniu Gergő Lovrencsicsa w 44. minucie meczu.

Początek meczu nie obfitował w szczególnie dużą liczbę groźnych sytuacji. Po kilku minutach swoich sił pod bramką gospodarzy próbowali kolejno Rafał Murawski, Aleksandyr Tonew oraz Kasper Hämäläinen, jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu. W 29. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Dawid Plizga, a uderzenie głową Macieja Gajosa okazało się niecelne. Po chwili na bramkę strzeżoną przez Jakuba Słowika strzelał Gergő Lovrencsics, jednak także spudłował.

W 32. minucie dośrodkowywanej w pole karne futbolówki nie wyłapał Jakub Słowik, a stojący przed pustą bramką Aleksandyr Tonew fatalnie spudłował posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką. W 37. minucie po strzale Rafała Grzyba skutecznie interweniował Jasmin Burić. Minutę przed końcem pierwszej połowy błąd popełnił Alexis Norambuena, który skrzętnie wykorzystał Gergő Lovrencsics. Węgier oszukał jeszcze Michała Pazdana i umieścił piłkę w bramce Jagiellonii.

Dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy w dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Ślusarski, jednak uderzona przez niego głową piłka minęła słupek białostockiej bramki. W 78. minucie dośrodkowania Daniego Quintany nie spożytkował Dawid Plizga, który uderzył głową nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kotorowskiego. W 90. minucie Quintana zacentrował na głowę Tomasza Kowalskiego, który z niewielkiej odległości uderzył bardzo niecelnie.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:1 (0:1)
Gergő Lovrencsics 44'.

Jagiellonia: Słowik - Ukah, Dźwigała, Pazdan, Norambuena (87' Smolarek) - Quintana, Grzyb, Gajos, Plizga, Kupisz (81' Tomasz Kowalski) - Frankowski (63' Kim).

Lech: Burić (40' Kotorowski) - Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Luis Henríquez - Lovrencsics, Murawski, Drewniak, Hämäläinen, Tonew (77' Teodorczyk) - Ślusarski (83' Możdżeń).

Żółte kartki: Norambuena, Ukah, Quintana (Jagiellonia) - Drewniak, Henríquez, Kotorowski (Lech).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 3 571.