Ekstraklasa: Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 3:0

piłka nożna / Łódź 2013-05-04 15:41:58

W wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała z Widzewem Łódź 0:3 (0:1).

Białostoczanie ledwo zdążyli wyjść na boisko, a już przegrywali 0:1. W 3. minucie spotkania rzut rożny egzekwowali gospodarze, a futbolówka po stałym fragmencie gry trafiła przed pole karne Jagiellonii, gdzie stał Princewill Okachi, który uderzeniem z woleja pokonał Jakuba Słowika. Golkiper Jagiellonii był bez szans z uwagi na fakt, iż piłka po drodze odbiła się jeszcze od Tomasza Kupisza. W pierwszej połowie w zespole Widzewa wyróżniał się wypożyczony z Jagiellonii Bartłomiej Pawłowski, który zanotował kilka udanych dryblingów.

W 47. minucie uderzeniem głową Jakuba Słowika próbował zaskoczyć Ben Dhifallaha, jednak bardzo dobrą interwencją wykazał się bramkarz Jagiellonii. Dziewięć minut później na uderzenie na bramkę Widzewa zdecydował się Kim, jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W 60. minucie dośrodkowanie kolegi skutecznie sfinalizował Mariusz Stępiński, który podwyższył na 2:0. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Łukasz Bróź. Obrońca Widzewa wykończył szybką kontrę i ustalił rezultat meczu.

W przyszłą sobotę (11 maja) Jagiellonia Białystok w ramach 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy skonfrontuje się u siebie z Legią Warszawa. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
Princewill Okachi 3', Mariusz Stępiński 61', Łukasz Broź 74'.

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 28. Łukasz Broź, 5. Thomas Phibel, 30. Hachem Abbès, 20. Michał Płotka - 29. Aléx Bruno (46, 15. Mariusz Stępiński), 33. Bartłomiej Kasprzak (72, 18. Krystian Nowak), 8. Princewill Okachi, 19. Bartłomiej Pawłowski, 9. Marcin Kaczmarek - 7. Mehdi Ben Dhifallah (82, 17. Mariusz Rybicki).

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 19. Ugochukwu Ukah (71, 7. Euzebiusz Smolarek), 14. Adam Dźwigała, 4. Michał Pazdan, 18. Ľuboš Hanzel - 99. Dani Quintana, 20. Maciej Gajos, 22. Rafał Grzyb, 77. Kim Min-kyun (63, 21. Tomasz Frankowski), 8. Tomasz Kupisz - 6. Dawid Plizga (82, 92. Tomasz Kowalski).

Żółte kartki: Płotka, Kaczmarek (Widzew) - Ukah, Kupisz (Jagiellonia).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).