III liga: Wyniki spotkań zaległej 18. kolejki rozgrywek

piłka nożna / podlaskie 2013-05-08 18:08:00

W środowe popołudnie (8 maja) większość zaległości nadrobili trzecioligowcy z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy rozegrali siedem spotkań w ramach 18. kolejki rozgrywek.

W bezpośrednim pojedynku drużyn zagrożonych spadkiem do IV ligi Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał przed własną publicznością Warmię Grajewo 2:0 i odskoczył w tabeli "Wilczkom" na cztery punkty. Kluczowa dla losów spotkania była druga połowa. Najpierw w 73. minucie na strzał zdecydował się Ernest Konon, piłka odbiła się od słupka, a doświadczony napastnik gospodarzy uderzeniem głową skierował ją do siatki. W doliczonym czasie gry technicznym strzałem w długi róg popisał się Mariusz Łapiński, który ustalił wynik meczu.

Wissa Szczuczyn niespodziewanie pokonała u siebie Olimpię 2004 Elbląg 1:0 (0:0). Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 67. minucie, jednak Radosław Guzowski nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie podopieczni Dzidosława Żuberka zdobyli decydującego gola na pięć minut przed końcem spotkania, a jego autorem był Marcin Denert.

W Mrągowie dotkliwą porażkę zanotował Tur Bielsk Podlaski, który przegrał 1:5 (0:2) z trzecią w tabeli Mrągowią. Gospodarze już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Mateusza Czornieja, który jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0. Po kwadransie drugiej połowy napastnik Mrągowii skompletował hat-tricka, a bielszczanie odpowiedzieli w 72. minucie golem Wojciecha Marcinkiewicza. Bardzo szybko marzenia piłkarzy Tura o korzystnym rezultacie wybili z głowy Bartosz Sobótka i Mariusz Machniak, którzy kolejno wpisali się na listę strzelców.

Wyniki spotkań zaległej 18. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

8 maja (środa)

Dąb Dąbrowa Białostocka - Warmia Grajewo 2:0 (0:0)
Ernest Konon 73', Mariusz Łapiński 90'.

Dąb: Paweł Bondziul - Kossyk, Łabieniec, Chańko, Biernacki - Orpik (69' Budnik), Markiewicz, Łapiński, Piotr Bondziul - Citko (46' Toczydłowski), Konon.

Warmia: Gieniusz - Randzio, Arciszewski, Kowalko, Sypytkowski - Kozikowski, Kosiński, Tuzinowski (80' Mikucki), Speichler - Chylińśki (82' Grochowski), Baczewski.

Żółte kartki: Orpik (Dąb) - Chyliński (Warmia).

Sędzia: Wojciech Pawlicz (Białystok).

Widzów: 66.

Wissa Szczuczyn - Olimpia 2004 Elbląg 1:0 (0:0)
Marcin Denert 85'.

Wissa: Daniluk - Denert, Orłowski, Guzowski, Doliwa, K. Marcinkiewicz (70' Waszkiewicz), Kurcewicz, Wojtkielewicz (88' P. Marcinkiewicz), I. Berezowśkyj, Kiljańczyk, Dworzańczyk (55' O. Berezowśkyj).

Olimpia: Imianowski - Brzezicki, R. Zieliński, Szawara, D. Zieliński, Czerniewski, Skierkowski, Liszko, Baran, Kowalczyk (78' Miecznik), Sawicki (70' Nowosielski).

Żółte kartki: Orłowski (Wissa).

W 67. minucie Radosław Guzowski nie wykorzystał rzutu karnego (Wissa).

Granica Kętrzyn - Start Działdowo 0:1 (0:1)
Wojciech Figurski 32'.

Huragan Morąg - Sokół Ostróda 1:1 (0:0)
 Paweł Galik 58' - Paweł Podhorodecki 68'.

Huragan: Matłoka - Brzuziewski, A. Naczas, Ł. Galik, G. Naczas, Szymański, Przybylski, P. Galik, Stefanowicz, Żórański (60' Kierstan), Filipek (88' Chiliński).

Sokół: Sikora - Podhorecki, Mianecki (44' Burchart), Sędrowski, P. Śnieżawski (87' Płoszczuk), Remiszewski (75' Domeracki), Kozioł (87' Wronka), Szostek, Narojczyk, T. Śnieżawski, Miłkowski.

Żółte kartki: Ł. Galik, Przybylski (Huragan) - Śnieżawski, Szostek (Sokół).

Sędzia: Robert Stańczak (Olsztyn).

Widzów: 300.

Motor Lubawa - Orzeł Kolno 2:1 (2:1)
Marek Śnieżawski ?', Piotr Piceluk ?' - ? ?'.

MKS Korsze - Płomień Ełk 2:1 (0:1)
 Piotr Trafarski 60', Krzysztof Piwiszkis 70' (k) - Janusz Stankiewicz 30'.

Mrągowia Mrągowo - Tur Bielsk Podlaski 5:1 (2:0)
Mateusz Czorniej 11', 35', 57', Bartosz Sobótka 78', Mariusz Machniak 83' - Wojciech Marcinkiewicz 72'.

Mrągowia: Osmański - Kulig, Grala (81' Bladosz), Miąsko, Borowski, Majak (46' Rokicki), Sobótka, Aziewicz, Czorniej (72' Suchodolski), Rusiecki (61' Niedźwiecki), Machniak.

Tur: Wołosik - Kulikowski, Naliwajko, Marcinkiewicz, Gudewicz, Kesler (86' Kozłowski), Lewczuk (46' Car), Łochnicki (80' Pieczywek), Jakubowski, Karwacki (61' Żero), Murawski.

Żółte kartki: Aziewicz, Machniak (Mrągowia).

Czerwona kartka: Borowski (85', Mrągowia) - Marcinkiewicz (81', za drugą żółtą, Warmia).

Sędzia: Dariusz Rudziński (Olsztyn).

Widzów: 50.

9 maja (czwartek)

ŁKS 1926 Łomża - Olimpia Zambrów 2:2 (1:0) - relacja z meczu
Bramki: Mateusz Laskowski 1', Przemysław Olesiński 77' - Przemysław Jastrzębski 52', Kamil Zapolnik 59'.

ŁKS: Myśliński - Tadaj, Tarnowski, Malinowski, Cychol - Rydzewski, Ambrożewicz (80' Kacprzyk) Dzinikaszwili (40' Stachelski), Daniel Kraska (80' Mleczek), Olesiński (82' Marcin Kraska) - Laskowski.

Olimpia: Czapliński - Olszewski, Piłatowski, Gogol, Szczepanik - Hryszko (76' Poduch), Kuczałek (46' Jakuszewski), Zalewski, Jastrzębski (76' Jaworowski) - Grzybowski, Zapolnik (82' Szóstko).

źródło: inf. własne / 90minut.pl