II liga: Wigry Suwałki rozbiły u siebie Concordię Elbląg 3:0

piłka nożna / Suwałki 2013-05-08 18:20:39

Wigry Suwałki w 28. kolejce II ligi wschodniej rozgromiły przed własną publicznością Concordię Elbląg 3:0 (2:0). Suwalczanie od 37. minuty grali w dziesiątkę, gdy z boiska wyleciał Marcin Tarnowski.

W 5. minucie pierwszy strzał na bramkę Concordii oddał Povilas Lukšys, który niecelnie główkował po kombinacyjnej akcji gospodarzy. Trzy minuty później na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Karol Drągowski, jednak ze strzałem poradził sobie Hieronim Zoch. W 12. minucie faul w polu karnym Concordii symulował Marcin Tarnowski, co skrzętnie wyłapał arbiter i ukarał napastnika Wigier żółtą kartką. W 19. minucie groźnie zaatakowała Concordia, a sytuację wyjaśnił Kamil Wenger, który wybił piłkę.

W 22. minucie suwalczanie egzekwowali rzut rożny, a futbolówkę głową do bramki skierował Povilas Lukšys. Defensorom Concordii udało się wybić piłkę, jednak zdaniem arbitra już zza linii bramkowej. W 35. minucie Dawit Makaradze uruchomił Aleksandara Atanackovicia, który uderzeniem w długi róg pokonał Hieronima Zocha. Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Tarnowski, co sprawiło, iż Wigry musiały kontynuować mecz w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry Povilas Lukšys po raz drugi wpakował piłkę do siatki, jednak arbiter dopatrzył się spalonego.

Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęła Concordia, która wyraźnie szukała kontaktowego gola. W 47. minucie Karola Salika sprawdził Adrian Korzeniowski, a przez kolejne kilka minut goście napierali na suwalską bramkę, jednak bez efektów. W 72. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Adam Pomian, jednak jego uderzenie trafiło w obrońcę elblążan. Po pięciu minutach strzał Tomasza Tuttasa powędrował wprost w golkipera Concordii. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry dwójkową akcję przeprowadzili Mariusz Baranowski i Tomasz Tuttas, którą uderzeniem głową sfinalizował ten ostatni ustalając rezultat spotkania.

Już w sobotę (11 maja) zespół Wigier Suwałki uda się do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie zagra z ostatnim w tabeli Świtem, który wciąż ma realne szanse na utrzymanie w gronie drugoligowców. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Wigry Suwałki - Concordia Elbląg 3:0 (2:0)
Povilas Lukšys 22', Aleksandar Atanacković 35', Tomasz Tuttas 88'.

Wigry: Salik - Słowicki (88' Romachów), Karankiewicz, Wenger, Widejko - Makaradze (60' Baranowski), Atanacković (68' Lauryn), Drągowski, Tarnowski - Tuttas, Lukšys (59' Pomian).

Concordia: Zoch - Sambor, Bogdanowicz, Uszalewski, A. Stępień, R. Stępień, Zawierowski, Zejglić, Korzeniowski (59' Szuprytowski), Lepczak - Kiełtyka (80' Tomczuk).

Żółte kartki: Tuttas, Słowicki (Wigry) - Bogdanowicz, R. Stępień (Concordia).

Czerwona kartka: Marcin Tarnowski (37', za dwie żółte, Wigry).

Sędzia: Robert Hasselbusch (Warszawa). Liniowi: Rafał Gardocki, Kacper Dziubek.