III liga: Remis w derbowym pojedynku w Łomży

piłka nożna / Łomża 2013-05-09 20:12:33

ŁKS 1926 Łomża w czwartkowym spotkaniu zaległej 18. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zremisował przed własną publicznością z liderem rozgrywek, Olimpią Zambrów 2:2 (1:0).

Gospodarze objęli prowadzenie już w 1. minucie, gdy błąd popełniła zambrowska defensywa. Przemysław Olesiński przedarł się z piłką w okolice pola karnego i dośrodkował, a futbolówka trafiła do niepilnowanego Mateusza Laskowskiego, który uderzeniem w długi róg pokonał Piotra Czaplińskiego. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło, a podopieczni Mariusza Bekasa schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

W 52. minucie dośrodkowanie Michała Hryszko wykorzystał Przemysław Jastrzębski, który silnym precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. W 59. minucie indywidualną akcję przeprowadził Kamil Zapolnik, który stojąc tyłem do bramki przyjął piłkę klatką piersiową, przerzucił ją nad obrońcą i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Krzysztofowi Myślińskiemu. W 77. minucie stratę w środku pola zanotowała Olimpia, futbolówkę przejął Przemysław Olesiński, który przebiegł z piłką kilka metrów i uderzył z około 25 metrów w samo okienko.

Zarówno ŁKS, jak i Olimpia mają zaledwie jeden dzień na regenerację sił, ponieważ już w sobotę oba zespoły rozegrają wyjazdowe spotkania ligowe. ŁKS 1926 Łomża zagra z Huraganem Morąg, natomiast Olimpia Zambrów skonfrontuje się z Warmią Grajewo.

ŁKS 1926 Łomża - Olimpia Zambrów 2:2 (1:0)
Mateusz Laskowski 1', Przemysław Olesiński 77' - Przemysław Jastrzębski 52', Kamil Zapolnik 59'.

ŁKS: Myśliński - Tadaj, Tarnowski, Malinowski, Cychol - Rydzewski, Ambrożewicz (80' Kacprzyk) Dzinikaszwili (40' Stachelski), Daniel Kraska (80' Mleczek), Olesiński (82' Marcin Kraska) - Laskowski.

Olimpia: Czapliński - Olszewski, Piłatowski, Gogol, Szczepanik - Hryszko (76' Poduch), Kuczałek (46' Jakuszewski), Zalewski, Jastrzębski - Grzybowski, Zapolnik (82' Szóstko).

Żółte kartki: Olszewski, Jakuszewski (Olimpia).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok). Liniowi: Rafał Skowronek, Łukasz Kuźma.