Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok uległa liderowi

piłka nożna / Warszawa 2013-05-10 23:37:13

Zespół Jagiellonii Białystok występujący w Młodej Ekstraklasie przegrał wyjazdowe spotkanie 26. kolejki ze zdecydowanym liderem rozgrywek, Legią Warszawa 0:2 (0:2).

Młoda Legia prowadzenie objęła już w 3. minucie. Dośrodkowanie Michała Bajdura niespodziewanie w okienku bramki Jagiellonii umieścił defensor białostoczan Michał Pawlik.

W 6. minucie zagrania ręką w polu karnym dopuścił się Piotr Obyrtacz, a prowadzący zawody arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Uderzeniem z jedenastu metrów na 2:0 podwyższył Przemysław Mizgała. Po chwili mogła paść trzecia bramka dla Młodej Legii, jednak pojedynek sam na sam wygrał golkiper Jagiellonii, Bartłomiej Drągowski.

W 28. minucie strzał z dystansu oddał Michał Fidziukiewicz, a skuteczną dobitką popisał się Norbert Zawadzki. Gol nie został jednak uznany, ponieważ sędzia doszedł do wniosku, iż padł z pozycji spalonej.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej niż w pierwszej spisywali się podopieczni Samuela Tomara, którzy starali się dotrzymać kroku niepokonanemu od kilku miesięcy liderowi. Warto podkreślić, iż bardzo dobrze w bramce "żółto-czerwonych" spisywał się Bartłomiej Drągowski.

Legia Warszawa (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 2:0 (2:0)
Bramki: Michał Pawlik 3' (s), Przemysław Mizgała 6' (k).

Legia (ME): Berezowski - Żebrowski, Grudniewski, Bogusławski, Wolski - Bajdur (81' Misiak), Długołęcki, Mikita (78' Prusinowski), Gąsior (63' Śmigielski), Mizgała - Arak (46' Zawal).

Jagiellonia (ME): Drągowski - Waszkiewicz, Pawlik, Porębski, Hanzel (66' Jastrzębski) - Obyrtacz (46' Błoński), Kosiński, Malinowski, Zawadzki - Kossyk - Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Grudniewski, Długołęcki (Legia) - Porębski, Hanzel, Waszkiewicz (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Długołęcki (87', za drugą żółtą).