Ekstraklasa: Jagiellonia nie zatrzymała Legii Warszawa

piłka nożna / Białystok 2013-05-11 19:52:34

Jagiellonia Białystok przegrała przed własną publicznością w spotkaniu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Legią Warszawa 0:3 (0:1). Zespół prowadzony przez Tomasza Hajtę od dziesiątej minuty musiał radzić sobie w osłabieniu.

W 2. minucie meczu prowadzenie objęła Legia Warszawa. Dośrodkowanie Daniela Łukasika z rzutu rożnego wykorzystał uderzeniem głową Tomasz Jodłowiec, którego nie zdołał upilnować Alexis Norambuena. Obrońca Jagiellonii osiem minut później nieprzepisowo zatrzymywał w polu karnym Marka Saganowskiego i arbiter podyktował rzut karny. Alexis Norambuena za faul w obrębie szesnastki został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić boisko. Do rzutu karnego podszedł Wladimer Dwaliszwili, jednak jego intencje wyczuł Jakub Słowik, który odbił futbolówkę poza własne pole karne.

W kolejnych minutach swoich szans próbowali Marek Saganowski, Jakub Kosecki i Wladimer Dwaliszwili, którzy uderzali na bramkę strzeżoną przez Jakuba Słowika. W 43. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Saganowski, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej napastnika Legii. W odpowiedzi groźną kontrę przeprowadził Tomasz Kupisz, którego uderzenie obronił Dušan Kuciak.

W 56. minucie dobrym podaniem Marka Saganowskiego uruchomił Janusz Gol, natomiast Sagan dograł w kierunku Michała Kucharczyka, który uderzył pomiędzy nogami jednego z defensorów i futbolówka wpadła do siatki gospodarzy. W 65. minucie dynamicznie w pole karne wszedł Janusz Gol, a faulu dopuścił się Ugochukwu Ukah. Drugą jedenastkę w tym meczu dla Legii na bramkę zamienił Wladimer Dwaliszwili, który tym razem nie pomylił się uderzając pod poprzeczkę. Legia mogła podwyższyć rezultat meczu w 87. minucie, gdy z linii pola karnego uderzał Tomasz Brzyski, a dobitka Daniela Łukasika została zatrzymana.

Jagiellonia Białystok spadła na dziewiąte miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy, a zrównać się z nią punktami może jutro Lechia Gdańsk. Miejsce w pierwszej szóstce wydaje się być poza zasięgiem białostoczan, którzy w przyszły weekend zagrają na trudnym terenie w Kielcach.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
Tomasz Jodłowiec 2', Michał Kucharczyk 56', Wladimer Dwaliszwili 65' (k).

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 19. Ugochukwu Ukah, 14. Adam Dźwigała, 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena - 99. Dani Quintana (66, 92. Tomasz Kowalski), 20. Maciej Gajos, 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga (73, 7. Euzebiusz Smolarek), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (26, 2. Filip Modelski).

Legia: 12. Dušan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński (71, 8. Marko Šuler), 2. Artur Jędrzejczyk, 3. Tomasz Jodłowiec, 14. Jakub Wawrzyniak - 18. Michał Kucharczyk, 35. Daniel Łukasik, 5. Janusz Gol, 13. Wladimer Dwaliszwili, 20. Jakub Kosecki (71, 32. Miroslav Radović) - 9. Marek Saganowski (82, 17. Tomasz Brzyski).

Żółta kartka: Ukah (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Alexis Norambuena (10', Jagiellonia, za faul).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 4497.